Олег Масло: Опалення в Золотоноші стає економнішим

1

Категорія: 

Максимально зменшити споживання газу, перевести частину котлів на альтернативні види палива намагається міська влада Золотоноші.

Торік ми перевели міський Будинок культури на тверде паливо. Було встановлено потужний піролізний котел вітчизняної фірми «Мотор Січ», який працює на дровах. На відміну від котлів прямого згоряння, він виробляє із дров деревний газ, який потім спалює й таким чином виробляє більше тепла. Такі котли значено економніші за звичайні.

Газову котельню, яка опалювала музичну школу, ми вивели з експлуатації, й зараз закінчуємо будувати котельню на твердому паливі. Таким чином, і музична школа опалюватиметься дровами.

Ця ж сама котельня опалювала й гуртожиток на 29 квартир. Ці та багато інших помешкань буде переведено на електроопалення за пільговим тарифом. 3800 кВт електроенергії в місяць мешканці, оселі яких опалюються електрикою, оплачуватимуть за тарифом 35 коп/кВт. Крім того, міська рада фінансує заміну електрокабелів, внутрішньої розводки тощо. Щоправда, утеплювати стіни і встановлювати нові вікна просимо людей за власні кошти.

Загалом, опалення Золотоноші, на відміну від, приміром, Черкас, здійснюється не централізовано, а індивідуальними котлами. Кожна квартира має свій окремий газовий котел. Це дозволяє уникати енерговитрат при транспортуванні тепла.

Також ми вирішили відмовитися від побудованої ще у 1960-ті роки котельні, яка опалювала дві школи. Замість неї ми встановили німецькі газові котли. Таким чином збільшили ККД удвічі, а то й у тричі!

Заради економії тепла замінено труби на теплоізольовані, у навчальних закладах міняємо вікна на сучасні пластикові склопакети. У коридорах, спортивних залах робимо це за рахунок міської ради та соціальних угод, а у класах коштами допомагають батьки. Є навчальні заклади, де вікна замінені на сто відсотків.

Таким чином у співпраці з громадою досягаємо чималої економії дефіцитного сьогодні газу.

Олег Масло, заступник міського голови Золотоноші, «Прочерк»

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар