Антоніна Миргородська: «Законодавці завжди повинні чути бізнес»

1

Категорія: 

Нещодавно у приміщенні Золотоніської ОДПІ відбувся кущовий семінар на тему: «Основні аспекти концепції створення Служби фінансових розслідувань, інші законодавчі зміни та їх практичне застосування».

До актової зали податкової інспекції були запрошені платники податків, зборів, платежів, а також представники громадськості Золотоніського, Драбівського та Чорнобаївського районів. Завітали сюди й представники місцевих ЗМІ. Усього на семінар цього дня прибуло більш як шість десятків слухачів. І цього разу ключовими темами для обговорення та дискусій стали головні зміни в законодавстві з питань податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість та податку на доходи фізичних осіб.

Модератор семінару в.о. начальника Золотоніської ОДПІ Антоніна Миргородська, привітавшись із його учасниками, розпочала свій виступ із обговорення створення Служби фінансових розслідувань. Адже нині кожен платник має право і зобов’язаний знати, яким буде новий орган – Служба фінансових розслідувань. Тож, Антоніна Дмитрівна розповіла усім присутнім, що собою являє новостворюване відомство.

«У першу чергу дана Служба потрібна для захисту економічних інтересів держави. Новаторством є те, що буде запроваджена практика контролю не тільки над надходженнями, а і над видатками, – наголосила Антоніна Миргородська. – Мало того, створення служби дасть можливість усунути дублювання функцій правоохоронних органів, які ведуть боротьбу із економічною злочинністю. Це також дає змогу зберегти бюджетні кошти і зменшити тиск на бізнес, що сприятиме фінансовій прозорості, створенню рівних та справедливих для всіх правил».

Антоніна Миргородська наголосила, що для бізнесу створення СФР – передусім скорочення загальної кількості перевірок, фактичне припинення перевірок малого і середнього бізнесу. Загалом Служба фінансових розслідувань України, як центральний орган Виконавчої влади, забезпечуватиме протидію злочинам у сфері економіки і об'єднає зусилля податкової міліції Державної фіскальної служби України, МВС України та Служби безпеки України.

Опісля в.о. начальника Золотоніської ОДПІ Антоніна Миргородська розповіла слухачам про основи реформування податкової системи України. Зокрема, за її словами, передбачається скорочення кількості податків і зборів із 22-х до 9-ти. Так, наприклад, збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти та нафтопродуктів і транзитне транспортування природного газу та аміаку; збір за місця для паркування транспортних засобів; збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства пропонується скасувати. Решта – трансформувати із кількох в один податок.

Реформуванням податку на прибуток підприємств передбачається єдиний облік, оснований на стандартах бухгалтерського обліку. Зокрема, скорочення кількості податкових різниць із 49-ти до 3-х. Також продовжено до 31 грудня 2014 року включно режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур; передбачено запровадження електронної системи адміністрування ПДВ; скасування ряду критеріїв, які даватимуть можливість на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ та інше.

Начальник відділу доходів і зборів з фізичних осіб Золотоніської ОДПІ Ірина Поїзник розповіла, що реформуванням пропонується уніфікація ставки ПДФО для всіх видів пасивних доходів. Зокрема, до пасивних доходів у вигляді дивідендів, що виплачуються фізичним особам неплатниками податку на прибуток, замість ставки 5% передбачається застосовувати ставку ПДФО 15 %. Додаткові надходження від чого, зауважила Ірина Володимирівна, можуть скласти близько 1,5 млрд. грн.

Також передбачається зменшити кількість звітів та платежів на рік, встановивши єдиний звітний період – квартал. А єдине вікно подання звітності до одного органу (Державної фіскальної служби) суттєво зменшить та заощадить час на подання звітності.

Крім того, Ірина Поїзник нагадала присутнім про запровадження військового збору (він діє тимчасово до 1 січня 2015 року). Про зміни у податковому законодавстві щодо розрахунків обсягів  корисних копалин та ставки з плати за користування надрами розповів начальник відділу оподаткування та контролю об’єктів та операцій Золотоніської ОДПІ Сергій Мірошник. А головний державний інспектор відділу ІТ та обліку платників Золотоніської ОДПІ Світлана Козак повідала слухачам про особливості складання електронної звітності, можливі помилки та їх усунення.

Наостанок в.о. начальника Золотоніської ОДПІ Антоніна Миргородська закликала присутніх до співпраці та участі в обговоренні реформування податкової системи України і в подальшому. Також Антоніна Дмитрівна наголосила, що фахівці Золотоніської ОДПІ повсякчас готові до діалогу із платниками податків та зборів, із громадськістю Золотоніщини.

«Основні зміни до податкового законодавства починають діяти з 1 січня 2015 року, тому у нас є час опрацювати їх та надати пропозиції, у разі виникнення такої потреби. Ми живемо в такий час, коли спілкування стає основою для досягнення спільних цілей. Такої ідеалізації відносин досягнути досить важко, але можливо. Тут важливо шукати зворотній зв’язок. Законодавці завжди повинні чути бізнес. Тож наші двері завжди для вас відчинені. Звертайтесь і телефоном, і приходьте. У нас ви знайдете швидкі, кваліфіковані відповіді на будь-які хвилюючі вас питання, що стосуються оподаткування, а ми, у свою чергу, вислухаємо ваші пропозиції та поради», – сказала Антоніна Миргородська.

Варто відмітити, що протягом семінару усі слухачі отримали спеціалізовану літературу. Тож, відтепер учасники даного заходу мають можливість почуте закріпити ще й прочитанням брошур та буклетів на теми: «Актуальні питання-відповіді по військовому збору», «Служба фінансових розслідувань України» та «Концепція реформування податкової системи». розходитись, ставлячи різні запитання золотоніським лекторам вже у неофіційній обстановці.

P.S. Семінар закінчився, та його учасники ще довго не хотіли розходитись, ставлячи різні запитання золотоніським лекторам вже у неофіційній обстановці.

Золотоніська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області.

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар