Олег Масло: вивчення досвіду міст Франції, Угорщини та Польщі приносить Золотоноші чимало користі

1

Категорія: 

У Золотоноші планують побудувати резервуар чистої води, в якому зберігатиметься денний запас води для міста. Про це «Прочерку» повідомив заступник міського голови Золотоноші Олег Масло.

– Йдеться не тільки про запас на випадок, якщо з якихось причин у місті не стане води, – розповів Олег Михайлович. – Для європейських міст це – поширена практика. Справа в тому, що заповнюється резервуар вночі, коли електроенергія постачається за спеціальним тарифом. Таким чином досягається пряма економія, і вже через 14 місяців ми окупимо всі наші затрати.

За словами Олега Масла, розпочати спорудження резервуару в Золотоноші планують уже цьогоріч.

Як зазначив заступник мера, вивчення досвіду міст Франції, Угорщини та Польщі взагалі приносить Золотоноші чимало користі.

– Приміром, наша делегація на чолі з міським головою Віталієм Войцехівським побувала у французькому містечку Ізер, яке тепер є побратимом Золотоноші, – розповів Масло. – Бачили тамтешній полігон твердих побутових відходів, дивилися, як на ньому наводять порядок. І крок за кроком наближаємося до того, щоб наш полігон був не гіршим, ніж той, що ми бачили.

Зараз у Золотоноші взялися за оновлення водопровідних мереж. Як і в більшості міст, вони старі, металеві й у багатьох місцях аварійні.

– Зараз плануємо поступово замінити ці труби, прокладені у 1980-х роках, на сучасні. Частково залучатимемо місцеві кошти, але, звісно, потребуємо підтримки і допомоги держави, – зауважив заступник мера. – Аналогічно працюватимемо і по колектору, по очисних спорудах.

Золотоноша має й чималий досвід реформування комунальної галузі. При цьому ставку тут роблять не на співпрацю з приватниками, як у деяких інших містах, а на роботу єдиного комунального підприємства. Якщо раніше в місті діяло кілька КП та приватних фірм, що надавали комунальні послуги, то зараз збереглося, по суті, лише одне.

– Ми порадилися з депутатами міськради і вирішили, що надання комунальних послуг повинно бути повністю підконтрольне тим, кого обрала громада міста, – каже Олег Масло. – Ми зробили ставку на КП «Водоканал». Завдяки правильно поставленій роботі «Водоканал» отримує нові механізми, оновлює свій автопарк, трактори, багатофункціональну техніку. Тобто відбувається технічне переозброєння підприємства. Навіть у нинішніх важких умовах ми знаходимо можливість, щоб наше комунальне підприємство тримало свою марку. Воно має техніку, досвід, відповідну матеріальну базу.

«Водоканал» у Золотоноші нині, по суті, надає всі комунальні послуги: не лише водопостачання та водовідведення, але й благоустрій і навіть ритуальні послуги.

– Тобто в нас відбувся процес не роздержавлення, а навпаки. Цей досвід виявився позитивним. По-перше, комунальне підприємство перебуває під контролем міськради, а по-друге, воно проявило себе як ефективний господарник. За останні роки надання комунальних послуг у місті стало більш якісним. Як результат, Золотоноша чистішає з кожним днем, – підсумував заступник мера.

Матеріал та фото: Прочерк

 

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар