У реконструкції очисних споруд золотоніська влада сподівається на підтримку обласної

1

Категорія: 

Золотоніські міські очисні споруди, які впродовж багатьох років створювали серйозні екологічні проблеми не лише для Золотоноші, а й для Золотоніського та Чорнобаївського районів і річок Суха Згар, Золотоношка і Дніпро, нині – в центрі уваги золотонісців. Про це йшлося вчора на нараді в міськвиконкомі.
Нагадаємо, завершення реконструкції Золотоніських очисних споруд мер міста Віталій Войцехівський вважає одним із своїх основних завдань.

Для участі в нараді міський голова запросив керівників обласних владних структур, а очолив цю делегацію голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, повідомляє Прочерк.

– Міський голова Віталій Войцехівський звернувся до голови ОДА з проханням про допомогу та сприяння. Юрій Олегович відгукнувся на це прохання, – розповів заступник міського голови Золотоноші Олег Масло. – Він приїхав до нас і провів цю нараду.

Олег Михайлович розповів, що реконструкція очисних споруд міста ведеться 6 років.

– Як бачимо, вона, м’яко кажучи, затяглася. Роботи з реконструкції стикаються з багатьма перепонами, пов’язаними з нестабільністю в країні. Тим часом, багато питань ми не можемо вирішувати на своєму рівні, – зазначив Олег Масло. – Зокрема, для того, щоб отримати подальше фінансування реконструкції, частина документів має бути затверджена Міністерством економіки. Зрозуміло, що сприяти в проходженні документів у міністерських структурах обласній владі легше, ніж міській.

Золотоніські очисні споруди тривалий час були одним із найбільш проблемних для екології області об’єктів. Міські стоки практично неочищеними потрапляли в басейн річки Золотоношка, внаслідок чого гинула риба та інші річкові тварини, псувалася якість води в довколишніх селах тощо.

Нині після реконструкції введено першу чергу очисних споруд – насосну станцію в центрі міста. Як зазначив Олег Михайлович, у Золотоноші сподівалися, що в середині літа вдасться запустити другу чергу очисних споруд – біологічну очистку (відстійники, біофільтри тощо). Але у зв’язку з тими подіями, які відбуваються в країні, це може бути відкладено. А потрібно збудувати ще й третю чергу – остаточне знезараження стоків. Для цього потрібне співфінансування з державного бюджету.

– Отже, в питанні реконструкції очисних споруд нам потрібна допомога обласних і державних владних структур у розв’язанні чотирьох проблем: співпраця з Міністерством економіки, завершення другої черги, фінансування третьої черги. А також – у передачі того майна, яке на сьогодні вже експлуатується, з балансу управління капітального будівництва на баланс міста, – зазначив Олег Масло.

Очисні споруди м. Золотоноша були побудовані і введені в експлуатацію в 1982 році. Хоча формально реконструкцію розпочали у 2008 році, по-справжньому за неї взялися тільки після обрання чинного міського голови Віталія Войцехівського.

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Коментарі

Якщо говорити про проблему в минулому часі, проблема не зникне.Поїдьте під Филівку і полюбуйтесь ароматами у тому місці де була Суха Згарь.(Золотоніські очисні споруди тривалий час БУЛИ одним із найбільш проблемних для екології області об’єктів.)

Додати новий коментар