"У Федерацію футболу мають прийти нові люди з бажанням якихось змін", - президент кривоносівського "Урагану"

1

Категорія: 

Президент футбольного клубу "Ураган" (Кривоносівка) Микола Безгуба розповів про старт його команди в новому сезоні, комплектацію та ставлення до чемпіонату загалом. Один із найактивніших прихильників футболу на Черкащині нещодавно дав інтерв’ю «Черкаському спорту».

- Пане Миколо, для початку, що можете сказати про старт «Урагану» в чемпіонаті?

– Враження від старту – відверто не найкращі. Тому що, я вважаю, що чотири очка на старті чемпіонату не той результат, який мав би бути. Так, як ми безвільно програли «Спартаку» у другому турі, з хлопцями була серйозна розмова. Наскільки ви знаєте, «Ураган» завжди серйозно ставиться до підготовки, ми провели ряд зборів, взяли участь у турнірах, і зимову частину не спимо. Тобто команда завжди в тонусі. І бачу, що деякі гравці прийшли на тур зі «Спартаком» із думками, що ми вже виграли. І це вплинуло на гру, ми втратили дуже важливі очки. Адже у цьому сезоні ми плануємо посісти місце у верхній частині турнірної таблиці, поборотися за медалі. Тому від такого старту враження не найкращі.

– Кілька слів про комплектацію команди у новому сезоні. Деякі гравці полишили команду, з’явилися нові футболісти.

– Кістяк команди залишився той же самий. На 80% нам вдалося зберегти минулорічний склад. Я вважаю, ми кадрово підсилилися сильним нападником – Підвисіцьким. Він ще планує довести всім, що його в Черкаській області ще зарано списали. Тому що багато команд каже, що Віталію за 30 років, і він вже все. Він хоче довести протилежне. І поки в нього не погано виходить. У перших двох турах він забив, тому на нього ми робимо ставку в нападі. Захисна лінія у нас на 100% лишилася минулого року. В середній лінії в нас є зміни, адже пішли Кривенки. Але на цей фактор більше вплинула Федерація, аніж клуб. Зараз є проблеми з травмами – чотири основних гравці не виступають, однак на кожний матч у нас є 18-19 футболістів, тому будемо боротися.

– Основний воротар минулого року Сергій Пальчик перебрався до команди «ЛНЗ-Лебедин». Зараз у вас є два нових воротарі. Чи змогли вони замінити Сергія?

– Так, зараз у нас два молодих воротарі, вони цілком рівноцінні. У першому турі стояв на воротах Денис Маценко, у другому – Богдан Кулинич, зараз знову Денис. Це два молодих воротарі, які, на мою думку не поступаються нашому попередньому голкіперові. Взагалі вони досить відповідально ставляться до своїх обов’язків, не пропускають тренування. Тому до лінії воротарської, претензій на сьогодні найменше.

– Ви згадали за завдання на сезон – боротьба за медалі чемпіонату. Наскільки складно буде виконати його для команди?

– Були завдання на кубок, ми дійшли до чвертьфіналу. Але складний жереб – матч проти «Зорі» на виїзді. Та й у тому матчі, якби не суддівські помилки, ми, можливо б пройшли до півфіналу. В принципі в кубку ми виступили непогано. Стосовно чемпіонату – завдання бути в трійці. Немає завдання – стати чемпіоном, але, потрібно боротися за друге-третє місце.

– З огляду на склад учасників чемпіонату. «Ретро» залишило чемпіонат, повернулася команда «ЛНЗ-Лебедин». Як вважаєте, на скільки конкурентоздатний цей чемпіонат у порівнянні з минулим сезоном?

– Я вже говорив раніше, що рівень чемпіонату області знижується. В цьому сезоні він буде дещо слабшим. Велика проблема цього сезону – це фінансова складова. Зараз у мене є інформація, що в низки команд є фінансові труднощі. Чемпіонат тільки почався, а в багатьох команд немає коштів на мінімальні речі. Ми не говоримо про преміальні, в команд з великими труднощами знаходяться кошти на виїзні матчі. Тому, якщо нема фінансів – рівень від того падає. Я не думаю, що нам буде легше, у нас теж є проблеми. Але в черкаському спорті і футбол зокрема є проблеми.

– Чи є якісь рецепти для подолання цієї кризи в футболі? Що, на вашу думку, може змінити чемпіонат на краще найближчим часом?

– Зараз дуже популярні слово – люстрація. Я вважаю, що потрібна люстрація федерації футболу. Щоб у це відомство прийшли нові люди з бажанням проведення якихось змін. Тому що все тримається на певних ентузіастах. Тому що 10 осіб в області вирішують футбол весь. І таке складається враження, що все робиться для того, щоб у цих людей зникало бажання займатися футболом. Ось і все. Треба, щоб змінювалося керівництво федерації, заохочувало президентів клубів, щоб з’являлися нові команди. Якщо звернути увагу на турнірну таблицю, то останні роки Вищу лігу ніхто не покидає. Команди просто зникають, а інші з’являються. Ніхто не виходить у Вищу лігу, ніхто її не покидає. Тобто немає якогось змагального циклу. «Канів» вже три роки посідає останню сходинку, але продовжує грати, тому що немає команд. Взагалі у Вищій лізі грає всього 12 команд, хоча було б нормально, якби грало 14 або навіть 16 команд. Це був би повноцінний чемпіонат.

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар