Жителі селища Бубнова Слобідка проти будівництва індичої ферми

1

Категорія: 

Жителі села Бубнова Слобідка Золотоніського району погрожують взятися за вила і коси, якщо їм продовжать нав’язувати будівництво комплексу по вирощуванню індиків. Цей комплекс «ТОВ «Золотоніська індича ферма» планує розмістити прямо у селі, на кількох майданчиках біля хатів, де за колгоспних часів були тваринницькі ферми. Зрозуміло, що екологічні і санітарні норми будуть порушені, смородом від індиків накриє все село, однак, опираючись на високе заступництво у владі, інвестори не рахуються із думкою громади.

«У квітні ми провели громадські слухання, де однозначно висловилися проти такого будівництва, адже ферми знаходяться за декілька десятків метрів від хатів, що є грубим порушенням. Інша проблема – висота грунтових вод. У Бубновій Слобідці вони в деяких місцях проходять на рівні п’ятдесяти сантиметрів від поверхні грунту. Навіть за радянських часів були застороги будувати тут ферми, їх звели лише після політичного рішення генерального секретаря, хоч це могло спричинити непередбачувані екологічні наслідки. А пташники, як відомо, мають набагато токсичніші і небезпечніші відходи, ніж свинарники і корівники», – поділились своїми бідами жителі села із народним депутатом Леонідом Даценком.

Слобідчани нагадали, що санітарно-захисна зона для птахофабрик законами України встановлена на рівні 300 метрів, а для племінних господарств та репродукторів – 1000 метрів. Однак аж 18 селянських садиб Бубнової Слобідки перебувають у безпосередньому сусідстві із фермами, на яких планують вирощувати до одного мільйона (!!) голів птиці. Можете собі лише уявити, як цим людям житиметься після введення комплексу в експлуатацію.

«Ваше село, мабуть, найреволюційніше в області, яке завжди підтримувало демократичні сили на 90 відсотків. Не справедливо, щоб з громадою не рахувались, а з такою, як ваша – і поготів. Вважаю, що ви правильно робите, відстоюючи свої права. Я спробую переконати виїхати до вас керівництво області, щоб ви могли особисто донести до голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка свої побоювання. Тим більше, що з вашою думкою погоджуються і керівництво Золотоніської районної ради, і санстанція, і екологи», – пообіцяв нардеп.

Селяни переконані, що інвестори могли б звести своє підприємство на іншому якомусь майданчику, наприклад, на місці колишньої тракторної бригади, яка знаходиться за кілька кілометрів від села. Однак не хочуть, бо туди треба було б прокласти дорогу, потрібно було б вкластись у проведення газу, світла і води. А на сільських фермах на цьому можна було б зекономити кілька сотень тисяч гривень.

«Хіба при запланованій потужності об’єкту і майбутніх прибутках така «економія» не сприймається як жлобство?» – наголошують жителі Бубнової Слобідки.

Та інвестори їх не хочуть слухати, і, попри те, що офіційно будівництво не розпочато, під виглядом ремонту ферм повним ходом перебудовують приміщення під пташники. Селяни у відповідь на це погрожують влаштувати бунт і не допустити завезення сюди поголів’я.

Тетяна Воронцова, видання "Дзвін"

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар