У Чорнобаї батьки і діди грали в футбол

1

Категорія: 

«Ма-ла-дець», «Пааас», «Степановичу, давай», «ГОООЛ» - такими вигуками супроводжувалося змагання за кубок пам'яті колишнього гравця і тренера ФК «Колос» Івана Дошкаря в суботу в стінах Чорнобаївського палацу спорту.

За честь самої гідної боролися дві команди з Чорнобая і по одній з Черкас і Золотоноші. Представники останньої виграли з рахунком 3:0 на Чорнобая-І.

Турнір з міні-футболу став можливим завдяки спонсорській підтримці голови асоціації «Незалежне об'єднання сільськогосподарських підприємств Чорнобаївського району» Петра Душейка. Хворів за гравців і голова Чорнобаївської райдержадміністрації Василь Корнієнко.

Глава району зазначив, що особисто мало знав колишнього тренера ФК «Колос» Івана Дошкаря, але бачив, як він грав і вболівав за спорт.

Змагання почалося після хвилини мовчання.

Почесний перший удар по м'ячу доручили молодшому вболівальнику і онукові Івана Дошкаря півторарічному Максимкові, який на турнір прибув разом з батьком Олександром.

- Я в футбол не граю, але вболіваю, - зазначив син Івана Дошкаря Олександр. - Якщо мій син з футболом буде на «ти», то ми з дружиною всіляко його захоплення підтримувати. Вже зараз у малого 4 м'ячі.

Найстарші ж гравці турніру - 60 літні батьки і діди - ганяли м'яч не гірше, ніж у молодості, тому для вболівальників такий турнір - серйозна подія. Кажуть, що футбол у Чорнобаї живий і завдяки футболістам-ветеранам.

Один з найстаріших гравців - 59-річний черкащанин Володимир Салівончік. Каже, що футболом почав захоплюватися з 5-го класу. Зараз за його спиною - 47 років футбольної практики. Раз на тиждень в «Манежі» збирається з друзями поганяти м'яч. Активно підтримує фізичну форму, може віджатися до 50 разів від підлоги.

- На турнірі я вдруге, минулого року моя команда зайняла III місце, цього року - IV, але я не розчарований. Приїхав сюди пограти, - зауважує чоловік.

Один з найстаріших і капітан команди Чорнобай-2 - 54-річний Станіслав Жовта. Футбол для нього - все, переконує чоловік. Працівник будівельної бригади територіального центру двічі на тиждень після роботи ходить на тренування. Бере з собою і дружину, яка грає в жіночій команді з волейболу. І хоча після роботи втомлюються, але за улюбленим заняттям, говорить, «відпочивають».

- Подібні сьогоднішньої гри - це завжди мала копійка, - розповідає капітан команди. - Без спонсорів сьогодні грати неможливо. Нам пощастило, що у нас є Петро Григорович.

Сам Петро Душейко - теж активний уболівальник футболу. Раз ганяв м'яч до травми, а після аварії лікарі заборонили грати. Зате «прописали» ранкову зарядку. 10-15 хвилин занять не тільки допомагають прокинутися організму, а й тримають м'язи в тонусі. Це дає можливість нормально відчувати всьому організмі протягом дня.

- Поки я живий, всіляко буду підтримувати цей турнір, - пообіцяв присутнім Петро Григорович. - Це змагання не є майстер-класом, це турнір дружби. Ми всі повинні пам'ятати і пишатися тим, що серед нас були і є люди, які по праву вважаються зразком для молодого покоління. Тому хочеться побільше бачити серед уболівальників молоді, адже такі змагання потрібні, в першу чергу, ім.

За матеріалами сайту Черкаської Правди

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар