Двох нічийних дітей знайшли в Золотоноші на автомийці

1

Двох нічийних дітей — п’ятирічного хлопчика Артема і його трирічну сестричку Олю — напівроздягнених і голодних на недавніх вихідних знайшли в Золотоноші на автомийці.

Діти самі, без супроводу когось із дорослих, стояли осторонь і спостерігали, як сюди заїжджають і від’їжджають автомобілі. До них нікому не було діла, аж поки на автомийку не приїхав її власник приватний підприємець Руслан та звернув на них увагу. Він нагодував дітей та відвіз у міськвідділ міліції. Хоч пройшло вже чимало часу, але до самого вечора про зникнення дітей ніхто не повідомляв і їх не розшукував.

Дітьми зайнялися начальник кримінальної міліції і спеціаліст міської служби у справах дітей, котрі цього ж дня влаштували дітей до місцевої дитячої лікарні, забезпечили теплим одягом. У дитячому відділенні медперсонал оточив дітей увагою й піклуванням. У старшого хлопчика вдалося дізнатися його прізвище, у сестрички воно інше й він його не знає, діти немісцеві, а приїхали з мамою погостювати до тітки з якогось неблизького села. Мама Настя п’є горілку, і тато — дядя Вітя також, п’є і тітка, в якої вони гостювали. Зайняті собою дорослі десь подалися з дому, а залишені без нагляду діти довго сиділи самі в хаті, хотіли їсти й пішли шукати дорослих — так вони опинилися на автомийці.

Аж через добу біля тої ж автомийки, правоохоронці, які розшукували матір цих дітей, помітили двох жінок, які брели вулицею, підтримуючи одна одну. Уривок фрази «куди вони могли піти…» упевнив міліціонерів, що саме їх вони й розшукують. Одна з них 31-річна Настя й була мамою двох знайдених малюків, вона ще не вихмелилась і, як кажуть, лика не в’язала. Після проведеної експертизи з’ясувалося, що в крові жінки було понад 2 проміле алкоголю. Вона мешкає в Новоукраїнці Чорнобаївського району, з горем пополам могла назвати свої анкетні дані, а прізвище малої доньки не могла згадати. В Золотоношу з дітьми вона приїхала погостювати до тітки, яку у відділі міліції знають через пристрасть до алкоголю.

Зв’язавшись із колегами з Чорнобаївського району, золотоніські правоохоронці отримали характеристику на горе-матір з Новоукраїнки, яка до їхнього села прибилась із Криму. Настя неналежно виконує свої материнські обов’язки, витрачаючи дитячі кошти не на дітей, в місцевому сільгосптоваристві «Україна», де їй надали роботу, пропрацювала всього кілька днів.

Коли мама знайшлася, їй у нетверезому стані не можна було віддавати дітей. Наступного дня братик і сестричка були влаштовані до Черкаського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей, де перебувають і до сьогодні. Для молодої жінки, котра власних дітей проміняла на горілку, зостався один крок до того, щоб загубити їх зовсім, адже її можуть позбавити материнських прав. Зробить вона крок від прірви чи до неї — вибирати їй. Коли начальник служби у справах дітей Віктор Харін відвозив дітей до Черкас у центр реабілітації, Артем у нього запитував: «Ви ж мене мамі не віддасте?» Діти боялись маму, яка проміняла їх на горілку.

Випадок, який не вкладається в голові. Але непоодинокий, навіть можна сказати типовий, коли службі у справах дітей доводиться звертатись з позовом до суду про позбавлення батьківських прав. У минулому році таких рішень про неналежне виконання батьківських обов’язків було прийнято більше десяти (!). Одна справа навіть закінчилася трагічно: цієї зими перед новим роком у п’яному чаду співмешканець до смерті побив свою 30-річну співмешканку Оксану зі Струнківки. Такий трагічний життєвий фінал Оксани, маленька донька якої натерпілася від горе-матері (дівчинка якось мало не випала з відкритого вікна найманої квартири в дев’ятиповерхівці, була ошпарилася окропом, вивернувши на себе чавунець з картоплею в мундирах, бо хотіла їсти). Тепер дівчинку удочерила хороша сім’я й вона має батьків. Малі Артем з Олею теж хочуть мати турботливих маму й тата.

Валентина ГАВРИШКЕВИЧ, газета Черкаський Край.

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар