Фермерам пообіцяли допомогу

1

Категорія: 

У вівторок у Золотоноші в актовому залі технікуму ветеринарної медицини відбулася нарада за участю голови обласної держадміністрації Сергія Тулуба, на якій предметно розглядалося питання розвитку фермерських господарств області.
Про досягнення агропромислової галузі області розповів Сергій Тулуб, відзначивши, що за 60 років її існування досягнуто найвищого валового збору зернових — понад 4 мільйони тонн. За цим показником область на сьомому місці, а за врожайністю — понад 60 центнерів зерна з гектара — Черкащина на першому місці, третій рік поспіль підтверджуючи стабільні врожаї. Така врожайність на 20 центнерів вища, ніж середня по Україні.

А звідси — приріст обсягів не тільки виробництва, а й реалізації сільськогосподарської продукції на 13 мільярдів гривень. 60 відсотків валової продукції області дає агропромисловий комплекс. У зоні особливої уваги перебуває питання виробництва місцевих товарів — комплекс заходів, передбачений програмою «Товари Черкащини». Серед перспективних питань — кадри та робочі місця.
Наскільки важливе питання розвитку фермерських господарств, у цифрах та фактах присутніх інформували заступник голови облдержадміністрації Анатолій Івашкевич, керівник обласного управління Держземагенства Пет­ро Гаман, начальник Державної інспекції сільського господарства в області Павло Почапський, голова обласної асоціації фермерських господарств Віктор Гончаренко.
В області — 1189 фермерських господарств, найбільше їх у Драбівському районі, а найменше (19)  — у Корсунь-Шевченківському, найвища оплата за земельні паї (по 4,49%) — в Чорнобаївському районі, а найнижча (3,36%) — в Канівському районі. Тільки кожне п’яте господарство займається тваринництвом — такі господарства рентабельно працюють у Христинівському, Монастирищенському, Катеринопільському, Тальнівському, Уманському районах, а на Лівобережжі зовсім немає таких фермерських господарств, які б цим займалися. Зате тут за приклад були названі фермерські господарства, в яких основний напрямок — овочівництво: «Ромашка» родини Кім із Домантового Золотоніського району і «Весна» Олександра Кравченка з Мельників Чорнобаївського району.
Однак увага учасників наради була зосереджена не так на успіхах, як на проблемах. Про ходіння по стражданнях свого фермерського господарства «Ліван-Агро» з села Мошни Черкаського району розповів Сергій Литвинцев (дозволи й перевірки по колу), зате його почули й зачароване коло негараздів, є надія, допоможуть вирішити. Більшість фермерів стурбована проблемами відведення землі, укладення договорів, простіше й прозоріше це робити на місцях, а не зверху, через дозволи з самого Києва. Для вирішення цих питань було запропоновано заручитися підтримкою народних депутатів. А для розвитку фермерського руху взагалі розробити стимулюючі заходи в тому числі й з обласного бюджету. Питання мають винести на найближчу сесію обласної ради й слушні пропозиції прийняти вже як конкретні рішення.
На нараді зі своїм баченням розвитку агропромислової галузі виступив директор агрофірми «Маяк», Герой України Микола Васильченко (до речі, свого часу він теж навчався у Золотоніському ветеринарному технікумі). Запрошував присутніх у село Піщана й обіцяв показати, як там будують Європу. Ніхто не сприймав це як перебільшення, такими переконливими були цифри й факти. У роботі наради також взяли участь науковці з Києва та Умані, висловили свої погляди на фермерські проблеми й перспективи.
Для представників ЗМІ відбулася прес-конференція з Сергієм Тулубом. Чи негативно вплинуть теперішні суспільні протести, що тривають в Україні, на розвиток економіки області? — запитували місцеві журналісти в Сергія Борисовича.
— Ці заходи відволікають багатьох людей. Але мітинги, штурми, стихійні заворушення не вирішать головних проблем, за які йдуть люди, а тільки нашкодять простим людям. Тільки стабільність принесе результати. Саме вона й потрібна сьогодні. Розхитувати й кричати на майданах — для цього великого розуму не треба.
Голова облдержадміністрації відзначив, що в області є спад по окремих показниках, але їх перекривають плюси: очікується середньомісячна заробітна плата до 2880 гривень, інновації та інвестиції в ме­жах 900 млн. доларів, до кінця року введуть перинатальний центр.

Валентина Гавришкевич, Черкаський край

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар