Звіт під оплески і вигуки «Браво!» (Відео)

1

Категорія: 

Як було заплановано  та оголошено, цьогорічний звіт міського голови Золотоноші  Віталія  Войцехівського перед  територіальною громадою міста  відбувся  у вівторок, 3 грудня  наприкінці робочого дня в міському будинку культури.
Цей  щорічний звіт був по порядку третім з часу обрання його на цю посаду. Ведучим на цій зустрічі  вже традиційно був Володимир Андрійович Ситник, котрий ознайомив присутніх  з простим порядком денним. Міський голова  вийшов на сцену, заодно запросивши й свою команду — секретаря Андрія Зайця, заступників  Артема Омельяненка, Олега  Масла, Світлану Суддю та керуючу справами Оксану Тітаренко, бо  працюють вони командою, тому й звітуватимуть разом.

Спершу Віталій Олександрович  подякував  своїй команді, депутатам,  працівникам виконкому, небайдужим жителям міста за ті добрі справи, які вдалося здійснити в Золотоноші. Особлива подяка від нього дісталась головам квартальних комітетів, які є «очима й вухами міської  ради». Ветеранам Тамарі Александровій,  Валентині і Софії  Рідько, Валентині  Галат, Тамарі  Федорчук  він привселюдно  вручив квіти  й грамоти  за багаторічну працю на цьому посту, а новообраним головам квартальних комітетів — посвідчення.
На власне звіт Віталій Олександрович витратив не більш як півгодини;  детальний звіт з конкретними цифрами й фактами  був заздалегідь надрукований і  кожен з присутніх  знайшов його на своєму кріслі й міг детально ознайомитись. Тому міський голова не став повторюватись і зупинився, так би мовити, на «глобальних» золотоніських проблемах. Реконструкція очисних—на неї в цьому році виділено понад 4 мільйони гривень, ще до кінця року надійдуть кошти  і до весни вони запрацюють на належному рівні. З головною насосною станцією  ситуація  вирівняється протягом цього місяця. Полігон твердих відходів—проект проходить експертизу. Енергозбереження та програма «Євровікно»--на ремонт  електромереж у школі №6 виділили  кошти, в навчальних закладах  вставлено 156 вікон, ці роботи продовжуються. Збережена й розвивається мережа освітніх закладів, збільшується кількість дошкільнят, тому  реконструюють міську школу №5 під НВК, з перебуванням дошкільнят у цьому мікрорайоні, де  є потреба в дитсадку. В планах на наступний рік—капітальний ремонт  будинку дитячої та юнацької творчості (приміщення історичне, збудоване 1912 року, а останній капітальний ремонт був у 1988 році).

В місті  18 економічно активних підприємств, вони разом реалізували на 18% більше продукції, ніж попереднього року. Тому завдяки соціально—економічним показникам Золотоноша в числі перших серед міст обласного підпорядкування.Але за багатьма плюсами  у звіті голови не загубилися й мінуси. Зокрема, те, що з 2012 року  через відсутність замовлень не працює швейна фабрика. На єдиному підприємстві –на «Златодарі» є борги, які сягають до 2 млн. грн. і це  під щоденним контролем міської ради, а тепер уже й правоохоронних органів.

--Я не політик, про що нераз вам говорив, але не можу обійти мовчанкою того,що зараз діється в Україні. Жодну  революцію  не  може виправдати пролита кров. Не можу зрозуміти, чому  уряд  до останнього підтримував євроінтеграцію, а  перед порогом передумав підписувати. Діяв не професіонально?—тоді має залишити роботу. Звичайно,висновки зробить історія.А  в мені зараз два відчуття—сорому і гордості. Сорому за керівництво, що осоромило державу на весь світ. Гордості за народ, що не розгубив гідності.

Питання задавали і з місць, а  більше –записками, стисло і по-діловому.

--Що робити з бродячими собаками, котрі лякають людей?

--Тільки не відстрілювати, в Європі цього вже не роблять. Ми відловлюємо й здаємо в притулок  в Черкаси, поки свого притулку не маємо.   Але притулок потрібен  і його матимемо, коли в бюджеті закладемо на це кошти.

--    Що з реконструкцією гуртожитка по вулиці Шевченка,33 ? Що з гуртожитком швейної фабрики? Що з містечком військової частини?

--Проект реконструкції гуртожитку, що раніше належав професійному ліцею,  передбачає перепланування під  квартири. Ціна квадратного метра 2,5 тисячі гривень, що значно  дешевше. Гуртожиток технікуму  передано в фонд держмайна і приміщення буде  виставлено на продаж.Із міністерства оборони на наші запити не дають відповіді. А щодо містечка колишньої військової частини, то  воно має бути виставлене на торги:  після двох торгів, якщо вони не відбудуться, тоді об`єкт буде переданий місту.(По блоку цих питань присутніх інформував заступник  Олег Масло).

--Коли буде спортивний комплекс з басейном?

--Не на території колишньої військової частини, де раніше думали. А за будинками, що нині споруджуються в центрі, там, де стара ГНКС.У 2014 році буде розроблений проект, а в 2015  можна спорудити й спортивний комплекс, це  реальні терміни.

--Я живу по вулиці Січовій.Боляче дивитись, як розвалюється приміщення  тубдиспансеру, рік будівництва 1911-ий. Хоч би портал врятували.

--Ця будівля  у власності районної  ради. Цим питанням вже займаємося.  Пам`ятка історична й архітектурна  має цінність для міста.

--Чи може чорнобилець  через управління праці отримати путівку на оздоровлення? Коли мені дадуть тюнер?  На ці питання позитивні відповіді дала заступник  Світлана Суддя.

Питання були різні, з підписами і без, але зовсім не було  провокаційних.

До слова попросилася  Станіслава  Лобода  просто як  рядова жителька міста. Ніяких питань не задавала, поділилася своїми спостереженнями  і  пропозиціями . А саме:  відважмося  брати відповідальність і на себе.

--Їздила  нещодавно до Львова , то там відмовились від целофанових кульків, скрізь продають у паперових обгортках, навіть свічки у церкві. Ці паперові пакетики—безплатні, можливо, це входить у вартість товару.Давайте й ми організуємось, треба з чогось починати, бо капля камінь точить.Адже целофанові пакети й поліетиленові пляшки-це наша біда.

--Дякую меру за квіти. Але їх потрібно ще захищати й захищати, бо через клумби топчуть стежки,--говорила Станіслава Людвігівна і зал підтримував  цю довірливу розмову.

На власне звіт і відповіді на запитання вистачило всього  однієї години. Потім  артисти міського будинку культури  подарували присутнім концерт. (Слід зауважити, у вже теплому залі, бо зроблено опалення, пофарбовано стіни,відремонтовано зал). Правильніше буде сказати—сюрприз, бо  концерт підготували не зовсім звичайний.Знайшли для цього нестандартну форму: на сцені нібито приймальня міського голови, прийомний день,секретарка за столиком,  рівно о 10-ій розпочинається прийом і , дивлячись в зал, секретарка обіцяє, що мер всіх прийме. Годинник пробиває 10-у, зі сцени лунає пісня «Старинние часи» . Двоє відвідувачів навіть заснули на диванчику під мелодію «Колискової». Секретарка про все знає і може з подругами поділитися секретом, наприклад, про те,що було в перукарні, коли туди ходив заступник. Від побаченої сценки-пантоміми зал   заходиться сміхом. А як натхненно танцювали молоді танцюристи. А як  злагоджено  грав інструментальний ансамбль з музичної школи! Але за так—в «бухгалтера» немає грошей з ними розплатитись (звісно ж про бухгалтера й пісню заспівали). А скільки шуму та гаму, коли в приймальню нагрянули  «цигани»  теж зі своїми піснями. А чоловічий ансамбль «Срібна кварта» удостоївся того, що йому кричали «браво» й мусив ще співати на біс.

Потім у присутності всіх артистів на сцену вийшов міський голова  Віталій Олександрович і їм подякував. Із залу під оплески лунало: «Браво!»  І за концерт, і за звіт.

Валентина  Гавришкевич

газета Черкаський Край

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар