Досвід ветеранів вартий уваги

1

Категорія: 

Турбота про людей похилого віку, ветеранів, пенсіонерів – обов’язок кожного. На засіданні президії районної ради організації ветеранів педагогічної праці розглядали пов’язані з цим питання: про виконання Закону України «Про волонтерську діяльність» у ветеранських організаціях Коробівської, Богуславецької, Бубнівсько-Слобідської шкіл, про спільну роботу ветеранських організацій з педколективами Гельмязівської школи та Домантівського навчально-виховного комплексу щодо підготовки до 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників та ювілею Великої Перемоги, про співпрацю ветеранської організації та колективу Скориківської школи у підготовці до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Доповідали голови первинних організацій Ніна Цибуля, Галина Касьян, Антоніна Тютюнник, Василь Солтик, Олексій Харина та Микола Пономаренко.

Змістовна волонтерська робота проводиться у Коробівці, де приклад показують голова первинки Ніна Цибуля та ветеран педагогічної праці Лідія Береза. Ці активістки завжди в гущі ветеранів і пенсіонерів. Постійно провідують учителів, які за станом здоров’я не залишають домівок, при потребі надають допомогу. Надсилають вітальні листівки колегам, запрошують їх на шкільні свята. Тісно співпрацюють з дирекцією школи та профспілковою організацією. Вони роблять людям добро і заслуговують за це пошани. Ветерани, учні та педагоги впорядковують могили тих покійних членів шкільного колективу, чиї родичі далеко, або їх немає взагалі. Підтримують зв’язки із сім’ями воїнів, які поховані в братській могилі у Коробівці. До 70-річчя визволення Золотоніщини від фашистських загарбників у школі було проведено мітинг та виставку квітів. Вчителі-пенсіонери брали участь в її організації та оформленні композицій військово-патріотичної тематики.
Заслуговує уваги волонтерська робота колективу Богуславецької школи. «Я все життя працюю за покликом душі і серця. Виросла у сільській сім’ї, де виховувалось восьмеро дітей, троє з яких були прийомними. На вулиці жили вдови, ветерани, інваліди. Ми – діти – їм допомагали», – розповіла про витоки свого волонтерства голова первинної шкільної ветеранської організації Галина Касьян. Усі заходи у співпраці зі школою чітко сплановано, складено списки волонтерських груп та ветеранів, стареньких, які потребують допомоги. Школярі вивчають спадщину, і не лише героїко-патріотичну. Доглядають липу, що росте біля садиби видатного вченого Михайла Максимовича, обережно рвуть духмяний цвіт, сушать його для цілющих чаїв. У Галини Іванівни є група підтримки, в яку входять діти і їхні батьки. Вони доглядають інваліда першої групи Катерину Григорівну Рибак. Під час акції «Від серця до серця» зібрали гроші для лікування онкохворих дітей. З нагоди 70-річчя визволення села від фашистських загарбників організували похід школярів до учасників та дітей війни – вітали їх, а де була потреба – допомагали.
Бубнівсько-Слобідський НВК – це школа милосердя і добра. Нещодавно педагог-організатор, керівник гуртка «Патріот» Любов Бакум та учні відвідали вдома учасника бойових дій Олексія Олексійовича Лопату, ветеранів Ганну Михайлівну Зінченко, Надію Павлівну Яценко, Ганну Данилівну Комиш. Не забувають про самотніх, прибирають могили на кладовищі, організовують зустрічі. У День людей похилого віку волонтери одержали завдання: зайди у дім свого сусіда, що проживає самотою, поговори, запропонуй свою допомогу, розпитай про здоров’я, про прості життєві проблеми. Учні зустрічалися з ветеранами у сільському музеї, провели урок із ансамблем «Спадщина». До 70-річчя визволення Золотоніщини провідали учасників та дітей війни, привітали зі святом.
У День партизанської слави група школярів побувала в с.Тубільці Черкаського району та на плацдармі біля села Хрещатик, де загинув Герой Радянського Союзу Олег Бичковський, який похований у Бубнівській Слобідці і є почесним громадянином села. Волонтери прибрали шість братських могил та територію біля обеліска. Створено книгу «Історія школи у постатях», а в сільському музеї є класна кімната, де юні екскурсоводи розповідають про досягнення свого навчально-виховного закладу.
Голова первинної ветеранської організації Гельмязівської школи Василь Солтик зазначив, що ветерани і школа працюють за спільним планом заходів військово-патріотичного виховання. Старшокласники допомагають пенсіонерам у збиранні урожаю на присадибних ділянках та впорядкуванні садиб. За кожним учасником бойових дій закріплено клас. У школі проходять тижні пам’яті, організовуються екскурсії до сільського народного музею. Важливою подією стало відзначення 100-річчя односельця – Героя Ра-дянського Союзу Іллі Чорного. Урочисто й масштабно пройшли заходи з нагоди 70-річчя визволення району від фашистських загарбників, на які до Гельмязева прибули земляки воїнів-визволителів, що поховані у братській могилі в центрі села. Делегації із Ярославльської та Воронезької областей Росії, із Краснодарського краю, із Забайкалля і Підмосков’я дякували гельмязівцям, зокрема шкільному колективу, за гідне вшанування пам’яті воїнів, які, визволяючи українську землю від ворога, загинули при форсуванні Дніпра.
Ветеранська організація Домантівської школи спільно з дирекцією, профкомом та педколективом планує і проводить заходи до 70-річчя визволення краю та Перемоги у Великій Вітчизняній війні й патріотичного виховання учнівської молоді. Плідно працює ветеран педагогічної праці Віктор Почепцов, який керує сільським музеєм. Тут діти знайомляться з бойовими і трудовими подвигами односельчан, тут проходять уроки пам’яті, мужності та інші заходи. Турбуючись про ветеранів, школа проводить ювілейні свята. В День людей похилого віку діти принесли кожному ветеранові листівку з теплими словами і невеликі подарунки, місцеве господарство пообіцяло виділити пшеницю. Склалися тісні зв’язки з ветеранською організацією села, яку очолює ветеран педагогічної праці Галина Цибуля.
Про підготовку до 200-річчя з дня народження Шевченка, яка за участю ветеранів ведеться у селі та в Скориківській школі, розповів Микола Пономаренко. Пройшли шевченківські уроки, оформлено куточок «Шана Кобзареві» у кабінеті української мови і літератури. Для його створенння ветеран педагогічної праці Катерина Нестеровська використала спонсорський внесок свого випускника, депутата районної ради Володимира
Мархоцького. Проведено свято на вулиці Шевченка, яке підготували бібліотекарі Лідія Галат і Катерина Скрипка за участю ансамблю «Скориківчанка» під керівництвом ветерана педагогічної праці Валентини Пономаренко. У березні наступного року заплановано провести шкільний шевченківський тиждень та загальносільське свято «Вклонімося Великому Тарасові».
У роботі президії взяли участь начальник відділу освіти Лариса Глоба та голова районної ради профспілки працівників освіти Людмила Лосіцька, які пообіцяли сприяти в роботі організації ветеранів педагогічної праці.

За матеріалами Черкаської ОДА

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар