Гідрометцентр не знає причини задимленості в Черкаській області

1

Категорія: 

У Черкасах лабораторією гідрометцентру в пробах повітря відібраних 07 год. ранку відмічено перевищення граничнодопустимих концентрацій оксиду вуглецю в повітрі до 1,2 рази. Про це  інформує видання Вчасно з посиланням на начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя.

15 жовтня погоду Черкащини формує північний антициклон. Спостерігається невеликий вітер з північною складовою. Така погода та приземна інверсія сприяють накопиченню у повітрі шкідливих домішок, що негативно впливає на здоров’я людей і навколишнє середовище.

За даними метеостанцій Золотоноша, Черкаси, Сміла та Звенигородка, на 8 год. ранку 15 жовтня у повітрі спостерігалася задимленість, при цьому видимість добра – від 4 до 10 км. Причини задимленості невідомі.

Радіаційний фон у Черкасах сьогодні на ранок становив 13 мікрорентген на годину, по області від 11 до 14 мікрорентген на годину, що в межах природного фону та суттєво не відрізняється від значень минулих днів.

У цілому, в Черкаській області бездощовий період триває вже 30 днів. В екосистемах регіону зберігається переважно високий та надзвичайний клас пожежної небезпеки. Ситуацію покращать дощі, які знизять показник пожежної небезпеки в екосистемах та очистять атмосферне повітря.

Проте, до 20 жовтня таких дощів не прогнозується, маловітряна погода збережеться. Як відомо, рівень приземного забруднення зростає здебільш при антициклонах і зменшується при циклонічному характері погоди. А опади вимивають домішки з повітря. Найчистішим повітря буває відразу після опадів і чим більше їх випадає, тим краще повітря очищується.

У зв’язку із ситуацією що склалася, метеостанції області та лабораторія центру проводять постійний екологічний моніторинг, а вся важлива інформація буде оперативно доводитися до органів влади та населення.

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар