На традиційних обжинках щиро бажали миру

1

Категорія: 

24-ій річниці Незалежності і Дню Національного Прапора були присвячені районні обжинки, які відбулися на стадіоні «Колос» у Золотоноші позаминулої суботи.  Сюди з’їхалися делегації з усіх сіл, прибули поважні гості.

У районі намолочено 74 тисячі тонн зерна, з кожного гектара — по 44,5 центнера, отримано 59 тисяч тонн валового збору озимої пшениці — це найбільше за роки незалежності. Зі святами й обжинками присутніх вітають керівники району Олександр Лісовий і Валерій Саранча, короваї освячує настоятель Свято-Успенського собору отець Ярослав, потім ними, покраяними на скибки, пригощають присутніх. А перед цим почесними грамотами районної ради і райдерж­адміністрації, а  також обласної ради нагороджують не тільки жниварів, а й керівників сільгосппідприємств, людей інших професій. Серед них — Володимир Бакай і Сергій Скорик із Вільхів, які повернулися з АТО, Віталій Сіренко з Подільського, завідуюча будинком культури з Піщаного Любов Шеремет, директор відділку «Драбівці» Баришівської зернової компанії Микола Грінько, податківець Діана Тараненко, працівник центру зайнятості Світлана Кириченко, лікар Людмила Строкань, голова села Деньги Лариса Головань, дільничний міліціонер Дмитро Бельдій та інших. Молоді урочисто вручили паспорти.

Хоч і за дещо традиційним сценарієм, але це свято не було схоже на попередні. Щомиті кожного дійства торкались тривожні сьогоднішні нотки, коли в країні триває вій­на. Ця стурбованість долею країни, співпереживання, побажання миру і спокою були визначальними.

Вже коли закінчилась офіційна частина, дійство перемістилося до виставок і композицій, які влаштували кожна з сільських громад. Були вони одна одної кращі, з печеним і вареним на столах, з короваями, дарами садів і городів. Оформлені творчо, з польотом фантазії. А скільки пісень, жартів, примовок і приказок можна було почути. Свято врожаю запам’яталося зближенням і розумінням.

Олеся ПОМАГАЙ, "Черкаський Край"

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар