Голова Золотоноші випробовуватиме нову площу… на роликах

1

Категорія: 

До Дня Незалежності у Золотоноші поспішають завершити першу чергу реконструкції центральної площі. А вже завтра (22 серпня) у місті пройде традиційний фестиваль чорнобривців. Такими кроками Золотоноша впевнено йде до того, щоб ставати сучасним європейським містом. Про плани розвитку районного центру, фестиваль та майбутні вибори в інтерв’ю «Про все» розповів міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

– Віталію Олександровичу, у Золотоноші триває реконструкція головної площі, на якому етапі нині роботи?

– Золотоноша – місто хоч і маленьке, але ми прагнемо, щоб воно поступово ставало європейським: із парками, скверами та площами, де людям було б приємно відпочивати. Парки у нас гарні, а от площа вимагала оновлення. Тому сьогодні ми реконструюємо головну площу міста і перетворюємо її на улюблену родзинку золотонісців. Робити це вдається за допомогою інвестора, взагалі не витрачаючи ні копійки з бюджету.

Вже на цих вихідних містяни побачать першу чергу реконструкції. На площі вже є безкоштовний Wi-Fi. Та це лише один з етапів реконструкції, адже маємо дуже багато задумів. Це і новий фонтан, і тунелі з кущів для дітей, і сучасні лавки, і місця для любителів поїздити на скейтах та роликах.

До речі, коли все буде готово, то ми з колегами теж станемо на ролики і разом із молоддю, так би мовити, спільно випробуємо нову площу. Але це вже буде після завершення всіх робіт. Впоратися плануємо до наступного року.

Крім цього, оновлена площа, швидше за все, буде вільна від політики та торгівлі. Принаймні таке питання хочемо підняти на найближчій сесії міської ради. Бо ж на центральних площах потрібно не агітувати, чи торгувати, а відпочивати.

– А що із ремонтом доріг у Золотоноші? Чи можете у цьому напрямку похвалитися такими ж успіхами, як, скажімо, з площею?

– Знаєте, ті золотонісці, які тільки їздять по місту і нечасто виїздять за його межі, кажуть, що в Золотоноші жахливі дороги. А ті, хто їздять по області, відзначають, що порівняно з іншими у нас ще й непогані дороги. А якщо говорити серйозно, то ми докладаємо всіх зусиль, щоб центральні вулиці були у нормальному стані. Водночас на окраїнах міста, мушу визнати, ще є проблемні ділянки. До кінця року плануємо зробити проект реконструкції центральної вулиці, вона має бути європейською із сучасним покриттям та з велосипедними доріжками. А потім будемо поступово втілювати цей проект у життя. Саме так – крок за кроком – робили вулицю Горького. Через ями вона була непроїзна, але вже до кінця цього року буде повністю відремонтована.

– Знаємо, що головною проблемою міста сьогодні є очисні споруди. На якому етапі їх реконструкція?

– Днями біофільтри вже почали завантажувати бактеріями, які повинні розмножитися, і по одній гілці очисних споруд має піти чиста вода. Ми на це дуже розраховуємо. І, якщо Фонд регіонального розвитку виділить кошти, то вдасться реконструювати й другу гілку очисних споруд. Свого часу очисні споруди перебували у приватних руках і на їхню реконструкцію не виділялося ні копійки коштів. Тепер намагаємося це виправити, але на це потрібен час.

– Пане Віталію, якщо від проблем міста перейти до політики, то напевно всім золотонісцям цікаво, чи претендуватиме знову Віталій Войцехівський на посаду міського голови?

– Знаєте, навіть не мав часу, аби над цим подумати. Та й до виборів ще чимало часу, хоча деякі політичні партії самовільно «записують» мене як кандидата від них. Тож мене без мене вже «женять». Я про це довідуюся і навіть смішно стає, що кілька партій одночасно хочуть висувати мене мером. Але у мене зараз багато інших справ. Вже у вересні вирішу для себе: йти чи не йти на вибори. Скільки осіб взагалі збирається балотуватися на посаду міського голови – навіть не цікавився. Головне, щоб це були порядні люди, які справді б хотіли розвивати Золотоношу.

– А як ви взагалі оцінюєте нове виборче законодавство?

– Я б назвав це лотереєю, а не виборами, адже гідні кандидати можуть просто не пройти, а виборцям важко розібратися у тому, як голосувати. Тому ближче до виборів будемо детально розтлумачувати золотонісцям закон, бо відчуваю, що запитань буде чимало. Та все-таки думаю, що в майбутньому залишати такий закон не варто, бо він, м’яко кажучи, не ідеальний і над ним потрібно ще добре попрацювати.

– Нещодавно завершилася шоста хвиля мобілізації, як вона проходила в Золотоноші?

– Наш Золотонісько-Драбівський комісаріат із шостою хвилею мобілізації упорався стовідсотково. Хоча не можу сказати, що все було гладко, бо якщо одні йшли добровольцями, то інші намагалися ухилитися. Була також дивна картина, коли золотоніські лікарі визнавали призовників непридатними, а потім ті їхали на обласну комісію і там ніяких захворювань у них не знаходили.

– 22 серпня у Золотоноші проходитиме унікальний фестиваль чорнобривців. Чому саме ці квіти обрала Золотоноша?

– Чорнобривцями у нас засаджена значна частина міста, з кожним роком площі збільшуємо, і навіть містяни підхопили традицію і тепер висаджують ці квіти у приватному секторі. Це не вибаглива квітка, яка тривалий час радує око. Ми навіть маємо власну теплицю, де вирощуємо розсаду чорнобривців, яку потім роздаємо всім охочим. Про наш фестиваль знать уже далеко за межами Золотоноші. Цього року ми теж будемо робити велетенський вінок із чорнобривців, спробуємо встановити рекорд.

– Щоб ви хотіли побажати черкащанам напередодні Дня Незалежності

– Хотілося б побажати, щоб ми насправді почували себе незалежними і не лише на свято. Адже незалежність повинна бути перш за все в душі, в думках та вчинках.

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар