Чапаєвська громада обговорювала майбутнє селища

1

Категорія: 

Останнім часом наша країна зазнала багато змін та нововведень. Верховною Радою України було ухвалено безліч законів, які стосуються громадського життя населення. Одним з таких законів є Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 09.04. 2015 р, в якому сказано, що символіка цих режимів включає в себе не тільки гімн, герб, прапори, гасла, але й зображення діячів радянської влади, назви вулиць, міст, сіл та інших адміністративних одиниць. Селище Чапаєвка також потрапило до списку населених пунктів, рекомендованих  до перейменування.

У зв’язку із цим, 6 серпня в приміщенні будинку культури с. Чапаєвка відбулися громадські слухання щодо зміни назви населеного пункту, метою яких було – почути думку громадян.

Відповідно до порядку денного, в ході слухань розглядались питання про перейменування села та деяких вулиць, упорядкування населеного пункту та інші нагальні проблеми.

Село Чапаєвка знаходиться на відстані 20 км. від районного центру м. Золотоноша, на лівому березі р. Дніпро. Загальна кількість населення 3146 осіб.

У залі будинку культури зібралася велика кількість небайдужих жителів, які переймаються долею рідного села. В обговоренні питань взяли участь сільський голова Володимир Янчий, заступник керівника КП «Агентство розвитку Черкащини Черкаської обласної ради» Віталій Старовойт, місцевий історик Григорій Голиш, депутат районної ради Анатолій Марченко.

Григорій Голиш надав детальну історичну інформацію з життя села та вніс пропозицію «про створення робочої групи» з опрацювання питання зміни назви та розгляду можливих варіантів назви населеного пункту. Під час розмови обговорили доцільність проведення місцевого референдуму щодо визначення подальшої назви с. Чапаєвки.

Більшість селян турбується про долю пам’ятника В.І. Чапаєву, який має важливе значення для місцевих жителів та є незмінним атрибутом сільського колориту. Також, громаду хвилює необхідність зміни назв вулиць і взагалі всі наслідки, які виникнуть відповідно до цих змін.

Дуже важливо, що місцеві жителі мають право і просто повинні брати участь у визначенні як назви села, так і назв вулиць. На даному етапі закон надав їм повноваження для вибору правильної назви. Але, якщо в зазначений термін громада не прийме цього рішення, то законом передбачено, що у разі відсутності власних пропозицій, рішення про перейменування буде схвалюватися Верховною Радою України, на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті. Назви вулиць чи площ повинні носити місцевий характер, відображати історичне минуле – це сприятиме формуванню місцевого патріотизму та виховуватиме гордість громадян, які там проживають.

Не залишилось без уваги дуже актуальне на часі та «болюче» для населення питання «створення місцевих територіальних громад». Ця зустріч вкотре демонструє те, що людям бракує необхідної інформації, вони не знають чого чекати та як жити в новоствореній громаді.

Слід зазначити, що на території села відновило свою роботу комунальне підприємство «Комунальник». Перед громадою виступив його керівник Анатолій Швагер, який повідомив про стан справ підприємства та подальші кроки його роботи. В ході розмови обговорили необхідність укладання договорів на вивіз сміття та сам процес його вивозу. КП «Комунальник» надає всі можливі послуги, щоб створити комфортні умови для життя селян.

«Сьогодні нам всім потрібно об’єднатися, давайте силами громади та КП «Комунальник» приберемо та облаштуємо наше село до свята Дня Незалежності України. Завдяки спільним зусиллям ми зможемо досягти бажаного результату. Кожна велика дорога завжди починається з маленького кроку», - зазначив в своєму виступі заступник керівника Агентства розвитку Черкащини Віталій Старовойт.

В дуже жваву дискусію, доречніше сказати словесну перепалку, перетворився виступ депутата районної ради Анатолія Васильовича Марченка, який до того ж є керівником СТОВ «Чапаєвське». Це товариство є орендарем більшості земельних ділянок населення. Хоча Анатолій Васильович і розповідав про «добрі справи», які він робить виключно на благо селян, громада висловила йому своє невдоволення. Люди бідкаються, що відсоток виплати за оренду паю є дуже низьким, а якщо перерахувати на кошти, то зерно видається за завищеною вартістю.

Невдоволена громада нагадала Анатолію Марченку «про майно» колишнього колгоспу та те, що воно було за безцінь забране у селян. Цікавим є той факт, що коли хтось з залу хотів висловити свою думку, людині просто не давали змоги це зробити. Хоча, сам депутат багато розповідав про свою відданість «малій батьківщині» та переконував присутніх у щирості дій. Але, з реакції селян видно, що ці байки їм вже набридли.

Слід зазначити, що активність громадян демонструє їхнє прагнення до кращого майбутнього. Приємно, що люди задумалися над тим, що буде завтра, тобто, якою буде назва села, яким стан вулиць, кому здавати свою землю в оренду. Ця зустріч продемонструвала, що громада – це не баласт, яким його звикли вважати, а – могутній пласт, який здатен сам вирішувати свою долю.

Олександр Тищенко, Чапаєвська громада

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Коментарі

куди тратяться кошти громади села -на зарплату а село не розвиваеться треба новий голова селу

Додати новий коментар