На Золотоніщині розпочали збір урожаю зажинками (Відео)

1

Категорія: 

З народними піснями та божим благословенням. На Зотоніщині розпочали збір урожаю зажинками. Все – за старовинними українськими традиціями. І ниву освятили, і Дідуха заквітчали цьогоріч не лише прості селяни, але й імениті гості. Разом із ними жнивувала кореспондент ТРК "Вікка".

У вишиванках та з народними піснями. Так жниварі рушають в поле. Поважних гостей тут зустрічають, як і годиться, з короваєм. Самі ж жнива розпочинають за всіма традиціями. Найперша – Боже благословення.

Митрополит Черкаський і Чигиринський освячує зажинковий хрест, ниву та хліборобів. Далі – за звичаєм – обирають жницю. Нею цьогоріч стала олімпійська призерка Вікторія Терещук. За косу ж береться найшановніший громадою чоловік. Тому перший укіс традиційно робить Микола Томенко. Управлятися з косою, каже, вміє змалку. Та не раз, зізнається депутат, вона прогодувала його вже в дорослому житті.
Микола Томенко, народний депутат України: "Підробити косінням, бо більшість студентів не вміли робити це. А я міг це робити. Таким чином це давало можливість нашій групі чи курсу вижити в студентські часи"
А от Вікторія із серпом вправляється вперше. Та одразу опановує давнє мистецтво. Жнивувати, зізнається, справа нелегка.

Вікторія Терещук, спортсменка: "Спочатку було важко. Але потім мені показали і я згадала, що, так, це можна робити. Було класно. Відчуття незабутні"

Косити пшеницю взявся і співак Тарас Тополя. Хоч коса піддається не одразу, та рук музикант не опускає.
Тарас Тополя, лідер гурту "Антитіла": "Справа, яка у нас сидить у крові, в генах. Тому, я думаю, що будь-який українець, якщо навіть не брав косу в руки, може швидко згадати це, як його предки це робили"
Потому до справи беруться справжні профі – селяни. Серед них жниварі із тридцятирічним стажем. До пшениці йдуть із піснею.

Традиції зажинок на Золотоніщині відроджують вже не перше десятиліття, каже Віра Миколаївна. Древнє мистецтво тут передається з покоління у покоління.

Віра Миколаївна, жниця: "Як сніп зробить, як перевесло скрутить, показуємо зараз нашим молодшим. У нас тут є вже покоління"

Попри погодну лихоманку, цьогоріч на Золотоніщині очікують гарний врожай. Похвалитися ним селяни обіцяють вже наприкінці літа.

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар