Губернатору презентували моделі об’єднаних громад Золотоніщини й Драбівщини

1

Категорія: 

У Золотоніському районі вже змоделювали п’ять об’єднаних громад, у Драбівському – на дві менше. Розробники презентували їх на колегіях. А заодно розповіли, які вигоди матимуть об’єднані громади.

У створених моделей є як прибічники, так і опоненти. Останні наголошують: така реформа нині не часі. Мовляв, треба починати з іншого, та й у людей по селах бракує ще інформації, звідси й опір.

– Ми не повинні відразу говорити категоричне «ні» об’єднанню громад, – наголошує голова Черкаської ОДА. – До цього питання слід підійти прагматично. Потреба в такій реформі в Україні назріла вже давно. І жителі невеликих сіл це розуміють краще за інших. Там немає ресурсу на життєдіяльність населеного пункту – розбиті дороги, неустатковані ФАПи тощо. Натомість, об’єднавшись, громади отримають від держави додаткове фінансування і будуть самі господарями на своїх територіях. Покращати від цієї реформи має не голові райради чи сільради, а звичайному жителю.

Моделі об’єднання громад, за урядовою методикою, вже розроблені в усіх районах області. Їх публічно презентували в Будинку рад. На четверговій сесії депутати обласної ради вирішуватимуть, чи схвалювати перспективний план об'єднання громад.

– Ці моделі, як і перспективний план – не догма, – наголошує Юрій Ткаченко. – Це радше «коридор для діалогу», відправна точка для подальшої роботи. Тому що опісля ухвалення перспективного плану слідує його місячне обговорення у громадах. Бо саме їм вирішувати остаточно. Об'єднання ж добровільне! Якщо зараз, приміром, у Золотоніському районі визначено 5 об’єднаних громад, то, врешті, може бути й 6-7 або навпаки менше. Це вже опісля цього обговорення. Місцевим жителям же видніше. В області триватиме широка роз’яснювальна кампанія. Для цього тут створено Офіс реформ, як і скрізь по Україні.

Обласний керманич закликав громади активно формулювати свої пропозиції задля ефективного об'єднання. Їх обіцяє спрямовувати до Кабміну та Верховної Ради України.

За інформацією Черкаської ОДА

Фото: ПроЧерк

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар