Відомчу амбулаторію налаштовані не здавати

1

Категорія: 

Щоранку лікар-терапевт Віра Антонова йде на роботу в лікарську амбулаторію, якою завідує з 1986 року. Вона розташована на першому поверсі двоповерхового гуртожитку в районі машинобудівного заводу ім.Лепсе в Золотоноші й досі була відомчою, належала «Укр­залізниці» й підпорядковувалась Смілянській залізничній лікарні. Але зараз Віра Омелянівна ходить на роботу не як раніше, а щоб відстояти амбулаторію, щоб її не закрили.

До відомства транспортного машинобудування належав і місцевий ремонтно-механічний завод, і вважалась амбулаторія заодно й заводською. Тому про неї як про власну піклувалися директори заводу. Гріх було скаржитись на обслуговування. Тут у лабораторії без «липи» зроблять аналізи й нададуть стоматологічну допомогу, є і сучасне, і ще робоче радянське медичне обладнання.

З усіх дев’ятьох тут працюючих — 2 терапевти і 5 медсестер, санітарки — познімали всі надбавки, вони по черзі ходять у відпустки по п’ять днів за свій рахунок. Бо амбулаторію скоротили, як і багато інших відомчих (на всю державу залишилось усього 11 залізничних лікарень).

— Хочу, щоб зберігся медичний заклад, у якому все моє життя. Хай би це була сімейна амбулаторія, де лікуватимуть людей так, як вони цього потребують, — каже Віра Омелянівна.
Бідкається й директор Золотоніської сітьової технічної школи Анатолій Товмаш:

— Закриття цієї амбулаторії вважаємо як особисту втрату — наші слухачі тут обов’язковий медогляд безкоштовно проходять, і необхідну медичну допомогу отримують, а для міської поліклініки наш контингент — чужий.

Щодо ситуації, в якій опинилася лікарня, на думку спадає фраза з казки про Івасика Телесика: «нехай тебе задні візьмуть». Але на порі зовсім не казкові часи. Тими «задніми», хто виявив готовність не допустити її закриття, стали депутати Золотоніської міської ради. Вже на двох сесіях, дискутуючи, вони розглядають це питання. Днями на сесії розглядалося надання згоди на прийняття в комунальну власність рухомого майна лінійної амбулаторії станції Золотоноша, що на балансі ДЗ «Відділкова лікарня станції імені Тараса Шевченка ДП «Одеська залізниця» — за це рішення проголосували одноголосно.

Для обговорення цього питання на міську сесію був запрошений голова Золотоніської райдержадміністрації Олександр Лісовий. Він притримується думки, що на фінансування амбулаторії потрібно на рік 480 тис. грн., тому не варто переадресовувати ці кошти із субвенції на Смілу, бо тоді майже на півмільйона збільшиться дефіцит золотоніської медицини. Головний лікар Золотоніської райлікарні Сергій Примак нагадав, що лікарня фінансується з двох джерел — районного і міського; за потреби 56 млн. медицині виділено 42 млн., тобто вона недофінансована. Якщо торік кошти стали закінчуватись у вересні, то цьогоріч це станеться раніше. Тому витрат на амбулаторію бюджет не осилить, їх потрібно шукати з іншого джерела.

На думку міського голови Віталія Войцехівського, амбулаторію треба зберегти обов’язково, адже в перспективі Золотоніська лікарня може обслуговувати три райони. Тому своє слово мають сказати й депутати районної ради. Можливо, для цього потрібно буде створити робочу групу чи спеціальну комісію. Будуть шукати вихід і кошти.
Сьогодні згадана амбулаторія доступна для простих людей. Судячи з того, як налаштовані депутатський загал та міський голова, є надія, що така репутація збережеться за майбутньою амбулаторією сімейної медицини.

В.Андрійченко, "Черкаський Край"

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар