У Золотоноші майбутні "Каспарови" "обігрували" перший в місті шаховий клуб [Відео]

1

Категорія: 

У Золотоноші взялися виховувати юних "Каспарових". Там відкрили перший у місті шаховий клуб "Гамбіт". Головний ідейником виступив губернатор Черкащини. А за втілення спортивного задуму взялися тамтешні владці і підприємці.

Урочисто та по-дитячому театралізовано. Так у Золотоніській гімназії відкривають перший шаховий клуб, подомляє vikka.ua

Любов Денисюк, директор Золотоніської гімназії ім. С. Д. Скляренка: "Шаховий клуб нам як манна небесна. Нам це впало як дарунок. Але ми розуміємо, що це дорогий дарунок. Тому він радує нас і зобов’язує".

Хоч юному шахісту нема і десяти, але у своїй віковій категорії він уже є шостим в країні. Саме для таких юних "Каспарових", за словами очільника Черкаської ОДА, і обладнали цей клуб. На переконання Юрія Ткаченка, шахи вчать мислити стратегічно, щоб завжди перемагати.

Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "Це не тільки військові, це майбутні наші політики, які так само повинні бути мудрими, повинні знаходити рішення із складних ситуацій, майбутні наші дипломати. Я буду звертатися тут до бізнесу міста Золотоноша. І хочу запросити, щоб підприємства взяли одну із шкіл і так само могло зробити такий клуб".

"Шахова ініціатива" губернатора неабияк зацікавила і очільника Золотоноші. Він каже, ідею в результат втілювали кілька років. Та такі клопоти ніщо, в порівнянні з користю для дітей.

Віталій Войцехівський, міський голова Золотоноші: "Це перший крок, до того розвитку шах, який будуть не тільки в місті, а й в районі, області, і я дуже розраховую, і у всій державі. Як мінімум, в інших школах ми теж плануємо організувати такі клуби. Діти у нас допитливі, хочуть чогось нового і це треба тільки підтримувати".

Стартовий поєдинок у шаховому клубі "Гамбіт" довірили молоді. До того, говорять хлопці, нагоду пограти мали лише вдома.

Валерій, учень 10-го класу: "На даний момент не дуже виграю. Забрали вже значну часть важливих фігур, дві ладьї, офіцера, коня".

Вадим, учень 8-го класу: "Я не беру участь у конкурсах, але буду ходити на цей гурток, буду навчатися, і тоді думаю брати участь в якихось конкурсах".

А от Володимир за шаховим столом вже понад 20 років. Змагався з найкращими майстрами світу. Та сьогодні йому за опонента – восьмирічний Ростислав.

Володимир Якимов, майстер спорту із шахів: "Дуже талановитий суперник зі мною грає. Так в нього гірша трошки позиція, але він досить гарно захищається. І думаю, що треба буде трохи часу, щоб його перемогти".

Ідейники шахового клубу сподіваються, що цю ініціативу підхоплять і в інших районах. Щоби потім між школами області влаштовувати шахові поєдинки.

 

 

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар