Мер Золотоноші з колегами підкорили Говерлу

1

Категорія: 

Сталося це напередодні минулих вихідних, 19 вересня, в п’ятницю, тобто напередодні дня міста, яке Золотоноша щороку відзначає 23 Вересня як подвійне свято — чергову, цього разу 71-у річницю визволення від німецько-фашистських окупантів у роки Великої Вітчизняної війни і 438-у річницю з часу заснування міста. Ще коли трималась сонячна по-літньому погожа днина. Дістатись на Говерлу вирішили, щоб підняти на висоту своє місто. Для цього викроїли три дні відпустки за власний рахунок, із яких два вихідних.

12 годин їхали автобусом до Карпат. А потім у п’ятницю вранці, не витрачаючи часу на відпочинок, ще коли над Ворохтою плив туман, почали сходження на Говерлу. Сходження на найвищу вершину держави тривало 3 години , як і спуск, що був не легшим. Моменти зафіксовані на численних світлинах , але так само барвисті ще зовсім свіжі враження учасників сходження — самого міського голови Віталія Войцехівського, його заступників Артема Омеляненка, Олега Масла, Світлани Судді, Вікторії Остроглазової, Галини Степовенко, Оксани Тітаренко та інших.

— Піднімалось на гору дуже багато людей, з різних міст, особливо молоді. Одні одним допомагали, хто чим міг. Ми — чернівчанам, з якими познайомились під час сходження. Дорога в гору була дуже важка, але ні з чим незабутні, незрівнянні почуття на вершині гори, — ділився враженнями Віталій Олександрович. Дехто стрибав від радості, можна б сказати, ще на один додатковий метр висоти від переповнених вражень.5 молодих пар танцювали танго. — На вершині ми підняли й залишили прапор Золотоноші, а також закопали флягу з листом нащадкам. Нам не соромно за своє місто. Після сходження на Говерлу золотоніська делегація побувала на екскурсії у Чернівцях, зокрема, у знаменитому університеті, будівля якого належала австрійському кардиналу. Як доказ того, що світ тісний, тут зустріли випадково дівчину відмінницю навчання зі школи №2 у Золотоноші, котра тепер є студенткою цього університету. Милувалися оперним театром, тим, як горніст грає мелодію «Марічки», весільними парами на центральній вулиці імені Ольги Кобилянської, кав’ярнями. А по дорозі додому зупинялися в Хотині, у КАм’янець-Подільському. Ми побачили один одного в екстремальних умовах, побачили українські міста,що географічно ближчі до Європи і зарядились прагненням піднімати на висоту нашу Золотоношу.Дорогою додому в неформальній обстановці обговорювали ці плани, — каже міський голова.

— А що для вас є справжньою Говерлою тут, дома, у Золотоноші, в такий непростий рік ? — запитала я Віталія Олександровича.

— Попри все Золотоноша працює і розвивається, не втрачає лідерства в соціально-економічному рейтингу. Ось недавно проводили соціологічні опитування і на запитання як оцінюєте політичну ситуацію у місті, понад 80 відсотків опитаних відповіли: як спокійну і благополучну. Це мене дуже втішило,-- признався міський голова.

Валентина Гавришкевич, "Черкаський Край"

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар