Службою у справах дітей спільно з працівниками СКМСД Золотоніського МВ УМВС проведено операцію "Літо"

1

Категорія: 

З метою профілактики бездоглядності, бродяжництва, попередження злочинності серед дітей та підлітків, вирішення питання літнього оздоровлення та зайнятості неповнолітніх з 20 червня по 20 вересня 2014 року в районі проводиться цільова операція “Літо”.

Службою у справах дітей спільно з працівниками СКМСД Золотоніського МВ УМВС, РЦСССДМ, виконкомів сільських рад та загальноосвітніх закладів району забезпечувався контроль за категорійними дітьми. В ході операції було уточнено облік дітей, які проживають в функціонально-неспроможних сім’ях, поновлено банк даних, вияснено наміри батьків щодо перебування та заняття дітей в період канікул, систематично перевірялися умови утримання та виховання дітей функціонально-неспроможних сім’ях, сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях , дитячих будинках сімейного типу. 

Особлива увага зверталася на сім’ї, де проживають діти, схильні до бродяжництва, їх зайнятість та оздоровлення. Дітям з девіантною поведінкою було запропоновано оздоровитися під час проведення профільних таборів. Виконкомам та дирекціям шкіл рекомендовано залучати їх, а також дітей з неблагополучних сімей до громадських робіт, тимчасового працевлаштування та по можливості оздоровити даних дітей в пришкільних таборах та таборах праці і відпочинку.

В ході операції забезпечено взаємодію установ, відділів та служб щодо вчасного інформування про появу на території району сімей з крайнім неблагополуччям та фактів бездоглядності дітей.

Спільно з відділом освіти 4 профільні зміни денного перебування на базі Новодмитрівської, Піщанської, Чапаєвської ЗОШ та Домантівського НВК, де оздоровлено 40 дітей з девіантною поведінкою, які проживають в неблагополучних сім’ях та перебувають на внутрішкільному обліку в даних навчальних закладах. З асигнувань, передбачених на реалізацію інших програм соціального захисту дітей, виділено 1000 грн., на які були придбаний спортінвентар для організації спортивно-розважальних заходів під проведення змін.

Також спільно з відділом з питань фізичної культури, спорту та туризму Золотоніського міськвиконкому проведено спортивно-оздоровчий туристично-краєзнавчий зліт «Дніпровець» для вихованців ДЮСШ та 7 дітей з девіантною поведінкою, які проживають в неблагополучних сім’ях на території району, перебувають на профілактичному обліку.
Спільно проводилась профілактична робота під час роботи пришкільних таборів, таборів праці та відпочинку, позаміських таборів та індивідуальна робота з дітьми, які схильні до правопорушень.

Систематично проводилися рейди, в ході яких здійснювалися цільові перевірки закладів торгівлі, барів та місць масового збору неповнолітніх. Всього організовано та проведено службою у справах дітей спільно з працівниками ВКМСД та СДІ Золотоніського МВ, 14 рейдів «Діти вулиці» , «Канікули» та інших, з них: 8 – у вечірній та нічний час, В ході рейдів перевірено 86 місць масового збору дітей та молоді, обстежено умови проживання дітей в неблагополучних сім’ях. Виявлено 3 дітей, які самовільно залишили місце проживання. 2-є з них направлено до КЗ «Черкаський обласний центр соціальної реабілітації дітей Черкаської обласної ради». Проведено відповідну роботу з дітьми та сім’ями. На даний час діти повернено батькам.

Виявлено по 4 факти продажу неповнолітнім алкогольних напоїв, матеріали направлено на адміністративні комісії виконкомів сільських рад для притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 156 КУпАП, направлено 1 подання до сектору алкоголю і тютюну ДПІ Черкаської області.

В літній період 14 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП за неналежне виконання батьківських обов’язків, підготовлено розглянуто 4 справи про позбавлення 4 батьків батьківських прав відносно 5 дітей.

Спільними зусиллями досягнуто певних результатів. Криміногенна ситуація серед дітей задовільна. В літній період дітьми злочинів нескоєно. Не допущено фактів вчинення насильства над дітьми та дитячої бездоглядності і безпритульності.

За інформацією відділу регіональної та інформаційної політики апарату Золотоніської райдержадміністрації

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар