Юрій Ткаченко завітав до Золотоноші з робочим візитом

1

Категорія: 

Днями відбулася нарада голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка з головами міст обласного значення в Золотоноші. Основні питання, які розглянули на нараді – проблема наповнення бюджету, залучення інвестицій, опалювального сезону. 

За словами очільника області індекс промислового виробництва зменшується, якщо по країні – це трохи більше 94%, то в області – 91,2%.
У машинобудівній галузі області на 16,9% зменшилося виробництво. Спад реалізації промислової продукції допущено в містах Смілі – 37,6%, Черкасах – 4,3%.

Зменшилося й інвестування в область. Якщо говорити про прямі іноземні інвестиції, то є зменшення на 27,5%. У Ватутіному, Смілі та Каневі взагалі відсутні іноземні інвестиції., повідомляє «Нова Доба»

Обсяг зовнішньоторговельного обороту за І півріччя цього року зменшився в 2 рази. У першу чергу за рахунок скорочення імпорту на 68,2% та зменшення експорту на 20%. Обсяг експорту товарів зменшився у Смілі, Черкасах, Умані, Каневі. Зменшилися обсяги надходжень до бюджетів усіх рівнів у Ватутіному, Каневі, Умані, Смілі.

Також під час наради виступили міські голови Золотоноші Віталій Войцехівський та Черкас Сергій Одарич, окресливши основні проблеми підготовки до опалювального сезону та залучення інвестиції у міста.

Після наради, Юрій Ткаченко відвідав завод із виробництва кавових напоїв у Золотоноші "Фес Укр" та поспілкувався там із його керівниками: директором ТОВ "Украгроінвест" Говда Нандиш Раві та заступником виконавчого директора товариства "Фес Укр" Миколою Петренком. Їхня зустріч відбулася у рамках продовження курсу обласної влади щодо залучення інвестицій та створення сприятливих умов для капіталовкладників.

ТОВ "Фес Укр" входить до складу холдингу Food Empire Holdings – провідної компанії-виробника швидкорозчинних напоїв, кондитерських виробів, закусок та заморожених напівфабрикатів, зокрема, морепродуктів. Упродовж майже чотирьох років на золотоніському підприємстві виготовляють розчинну каву відомих брендів "MacCoffee" та "Петровська Слобода". Лише за добу, згідно проектної потужності, – 70 тонн. Усе це – силами близько 350 працівників, хоча ще торік їх було на півсотні менше. У середньому вони отримують у межах семи тисяч гривень зарплатні.

– Наразі триває робота щодо формування стратегії розвитку області до 2020-ого року, серед пріоритетів там буде й робота з інвесторами, – зауважив Юрій Олегович. – Одним із перших зроблених у цьому напрямку кроків стало створення на рівні обласної ради "Агенції розвитку Черкащини", аби корупційна й бюрократична системи не зачіпали потенційних капіталовкладників, а вони, у свою чергу, – відчули тут комфорт. А це, відповідно, робочі місця, заробітна плата, податки й, звісно, бюджет. Тоді вже можна ремонтувати дороги, утримувати школи, дитячі садочки чи лікарні…

Як розповів директор ТОВ "Украгроінвест" Говда Нандиш Раві, серед країн, до яких досі завод експортував свою продукцію, була й Російська Федерація. У світлі останніх подій рівень продажів до цієї держави упав майже на 60 відсотків. На думку очільника області, нині влада має долучитися й допомагати виробникам у освоєнні нових ринків збуту.

Скаржилися підприємці, зокрема, на подвійне мито. А від контролюючих органів, каже заступник виконавчого директора товариства "Фес Укр" Микола Петренко, тут хочуть, аби ті стали помічниками на шляху до вдосконалення.

– Наше підприємство відкрите для будь-якої перевірки, але за умови, що вона об’єктивна, – зазначив він. – Ми відкрито покажемо все як є для того, щоб нам вказали на наші недоліки, аби їх можна було вчасно усунути.

Юрій Ткаченко підтримав його думку й додав, що "бізнесу, який працює легально, слід тільки допомагати, а тих, хто ховається "у тінь", навпаки виводити на рівні умови ринку". Окрім того, керівники обговорили й питання можливості розширення виробництва.

– Зараз акціонер шукає можливість вкладання інвестицій для виробництва снеків, – розповів спілкуючись із журналістами очільник області. – Тож я пропоную, аби це зробити саме на Черкащині, адже в нас є для цього можливості.

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар