Районні школи переходять на шестиденку. Репортаж із сесії райради

1

Категорія: 

Сьогодні, 27 серпня 2014 року відбулась двадцять восьма сесія Золотоніської районної ради шостого скликання, яку провів її голова Валерій Саранча.

У роботі сесії взяли участь народний депутат України Леонід Даценко, заступник голови райдержадміністрації Андрій Ляпкало, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, територіальних органів виконавчої влади, представники правоохоронних органів, місцевих засобів масової інформації та сільські голови.

Обравши секретаріат пленарного засідання, депутати затвердили порядок денний, відповідно до якого почали працювати. У ході засідання, депутатським корпусом було обговорено більше 20 питань, що попередньо розглядались на засіданнях постійних комісій та президії районної ради.

Також було обговорено питання по очисним спорудах, які не працюють і труять річки Суха Згарь та Золотоношка і села понад ними, нерозкрите вбивство на заправці ”WOG”, викопані труби меліоративної системи в Чапаєвці, які хтось хотів вкрасти, проблеми ромської громади, переселенців, ну, і звісно ж, ремонти шкіл і організація загонів самооборони по селах.

Щодо очисних, то депутати звернулись до облдержадміністрації та Леоніда Даценка по роз’яснення, коли ж ці очисні споруди запрацюють. Адже кошти на ремонт виділяються, гроші за водовідведення з громадян беруться, а по факту в цьому році не буде відкрито ані другої, ані першої черги. Рада також рекомендувала громадам провести слухання з цього питання і звернулась до екологічної прокуратури.

Щодо труб, то районна рада вирішила пожвавити роботу по передачі безхозних меліоративних систем у власність сільських рад. А їх, виявляється, залишилось на десятки мільйонів гривень! Деякі з них можна використовувати, як у Гладківщині та Новодмитрівці, а деякі списати, демонтувати і продати, а гроші направити на сільську громаду. Щоб не заробляли на них усілякі шахраї, яких і притягувати до відповідальності немає за що – бо взяли нічиє.

Щодо самооборони, то навіть міліція попросила раду допомогти організувати оборонні формування, адже багато міліціонерів їдуть воювати на Схід, тож комусь треба охороняти громадський порядок. Тим більше, що восени знову відбудуться парламентські вибори. Районна рада пішла назустріч і навіть ”викроїла” із бюджету 25 тисяч гривень на придбання бронежилетів для добровольців, які йдуть в АТО.

Районна рада також вирішила рекомендувати сільським радам заборонити на території району феєрверки на період війни, окрім Дня незалежності, Нового року та Днів села, адже мало не щодня черкащани ховають Героїв, а також зобов’язала підприємців маркувати товари російського виробництва, щоб кожен розумів, що куплений ним ”Снікерс” – це куля в нашого солдата.

Своєчасним і завбачливим також було рішення щодо затвердження шестиденного навчального тижня для учнів загальноосвітніх шкіл і, відповідно, збільшення зимових канікул. Хоча формулювання трохи не таке – п’ятиденний робочий тиждень із відпрацюванням по суботах навчальних днів за січень, щоб потім їх приєднати до зимових канікул. Зрозуміло, що опалювати школи взимку так, щоб там не мерзли діти, через війну з Росією буде дуже складно, тож вирішили не ризикувати навчальним процесом.

Цікаво, що золотоніські депутати на фоні повного безгрошів’я відновили роботу Вільхівської початкової школи, де цьогоріч в перший клас піде шестеро діток.

Даценко подякував голові районної ради Валерію Саранчі та депутатам районної ради за роботу і за позицію, а також пообіцяв і надалі допомагати у розв’язанні проблем району, оскільки інколи для їх вирішення потрібно навіть ”поскандалити” із високопосадовцями, а таке собі може дозволити тільки народний депутат.

”Я вже не раз переконувався, наскільки ви в районній раді та сільських радах мудріші, ніж ми у Верховній Раді. Ви за дві години роботи розглянули 24 животрепетних питання, і жодного разу не поставили якийсь свій власний інтерес вище від інтересу громади. Ви також більше робите для фронту і солдатів, я маю на увазі конкретну допомогу. І попри те, що досі не призначено голови райдержадміністрації, Золотоніський район – перший за соціальноекономічними показниками. Це призначення заблокували олігархи, які хочуть контролювати громади. Наприклад, ”Наша ряба”, через яку в Канівському районі скоро в людей не буде води, перерахувала на допомогу армії 300 мільйонів гривень, і при цьому отримала із державного бюджету 550 мільйонів гривень відшкодування ПДВ. Олігархи – це найбільше зло, тому на майбутніх парламентських виборах, прошу, не обирайте їх до парламенту”, – виступив із заключним словом Даценко.

Тетяна Воронцова, видання Дзвін

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар