Третє місце на Всеукраїнському літературному конкурсі посів Андрій Клименко із Золотоноші

1

Категорія: 

"Хороша новела - як коктейль Молотова: легко летить і добре горить" - таке гасло мав цьогорічний конкурс "Новела по-українськи" від журналу "Країна". Конкурс "Новела по-українськи" проходив удруге. До участі приймали раніше непубліковані тексти українською мовою обсягом до 10 тис. знаків, що мали несподіваний фінал. Темою обрали Майдан і все дотичне, - повідомляє Gazeta.ua

Всього журі отримало 109 новел і кілька десятків листів із віршами про Майдан. Приймали роботи до кінця квітня. В останній вечір надіслали 31 текст. Роботи оцінювали анонімно представники редакції та письменники Антон Санченко, Павло Вольвач, Андрій Кокотюха, Лариса Денисенко, Василь Карп'юк.

3 місце конкурсу розділили новели "Дочекатися весни" і "Сни та інші страшні речі".

"Дочекатися весни" 20-річного Андрія Клименка із Золотоноші - лірична історія про чоловіка і жінку. Вона "йде життям, обираючи лише мінні поля, і проходить їх, обираючи безпомилково лише міни, лікуючи потім рани". Він - не хотів спершу йти на той Майдан, але пішов із ревнощів - ревнував до нього кохану.

Показати не героїв з одного боку і покидьків з іншого, а людей, які опинилися по різні боки барикад в силу нездорових процесів в середині країни - такою була основна ідея твору автора. 

"Насамперед я виходив з ідеї того, що немає поганих-хороших людей, а є шлях який вони обирають. Тобто в кожного власний набір цінностей і кожен вірить в те, що він діє правильно", - пояснює в ексклюзивному коментарі Золотоноша Online Андрій Клименко.

За словами молодого письменника, він не хотів висвітлювати звірами беркутівців чи силовиків, які опинилися в ситуації коли постали перед вибором.

"Вдома вони можуть бути люблячими батьками, хорошими чоловіками, ходити до церкви і, грубо кажучи, любити пухнастих котиків, - розповідає Андрій. - Але одночасно беруть в руки зброю і не задумуються про те, який вибір зробити. Бо їх не вчать робити вибір, а навпаки - вчать діяти безвідповідально, перекладаючи відповідальність на інших.

В той же час призер конкурсу наголошує, що не хотів знайти винних, адже вина в тому що сталося лежить на всіх, позаяк здорове суспільство - це суспільство, яке може брати відповідальність за те, що в ньому відбувається.

"Влада і силові структури - прояв того суспільства, прояв його байдужості. Саме тому це вина всіх і робити винним когось одного - безвідповідально! - резюмує Андрій.

Літературна агенція "Дискурсус" представить збірку "Євромайдан. Хроніка в новелах". До неї ввійшло 28 найкращих новел конкурсантів. Твори на конкурс надсилали з усієї України та з Польщі.

Нагадаємо, що Андрій Клименко також є лідером гурту "Теорія простору", який відзначився треком "Злочин", що був створений за мотивами зимових протистоянь на Майдані Незалежності та став хітом серед любителів українського року. Днями хлопці повернулися Ше.Fest'у - Всеукраїнського фестивалю до 200-річчя Тараса Шевченка, де виступали на одній сцені з легендами вітчизняного фолк-металу, гуртом "Тінь сонця". 

Медіа-матеріали та враження від участі в заході очікуйте на шпальтах Золотоноша Online найближчим часом.

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар