Вийшла книга про Богуславець і богуславчан

1

Категорія: 

Вихід у світ кожної книжки нашого відомого земляка поета Івана Дробного – значна подія у культурному житті краю. Є підстави вважати, що публіцистично-художній нарис «На світанковій землі Михайла Максимовича» (співавтор Олексій Кононенко), який нещодавно вийшов друком, не тільки порадує поціновувачів, але відкриє для них ще одну грань творчої особистості митця.

Давня закоханість у батьківський край, що переливалася соковитими барвами поезії, набула форм науково-краєзнавчого дослідження історії рідного села.

Ніщо на світі не вічне… Усе минає, проходить, стираючись об невблаганний наждак часу. Однак, є людська пам’ять, яка здатна закарбовувати і переповідати наступним поколінням життєвий досвід їх предків.

Історична наука в якості одного з джерел активно використовує скарбницю людської пам’яті. «Усна історія», як один з напрямків досліджень – це зібрані і зафіксовані спогади людей про епоху, в якій вони жили, про своїх сучасників, їхні думки і прагнення. Саме з низки спогадів про бачене і пережите уродженцями Богуславця – як авторами так і їхніми ровесниками, складається переважна частина книги. Характерна деталь: хоча матеріали книги охоплюють практично все минуле століття, найбільше місця присвячено переломним в історії як Богуславця, так і кожного українського села рокам, які припали на дитинство і юність респондентів. Нарис, наче українська вишиванка, щедро оздоблений поезією, яка включена не як декорація для створення емоційного фону, а швидше як «римовані спогади» сучасників подій.

Композиційно книгу можна поділити на дві частини. Вступ дещо виходить за хронологічні і географічні рамки дослідження, проте несе важливу ідейну роль, оскільки присвячений видатним уродженцям Богуславця, які символізують тяглість традиції від козацьких до новітніх часів.

Основне ядро книги розбите в хронологічному порядку на розділи з промовистими назвами «Село в розкуркульно-колгоспні, голодоморно-розстрільні 30-ті», «Село в скорботно-похоронні 40-ві роки», «Село в повоєнні непосильно-відбудовні роки разом з голодом 47-го», «Ювілейна зустріч випускників через 50 років (1947-1997)».Автори взяли на себе важку ношу комунікаторів, збирачів, упорядників матеріалу, але в результаті кропіткої праці вийшла досить цікава і солідна за обсягом книга, ілюстрована фотоматеріалами, у якій на прикладах конкретних людей, родин яскраво змальована ціла епоха в житті окремого українського села. Сподіваємося, що вона не загубиться у безмежному книжковому морі і отримає належну оцінку як фахівців, так і пересічних любителів історії рідного краю.

За інформацією сайту Золотоніської РДА

 

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар