Що переможе: совість чи цинізм чиновників?

1

Категорія: 

Ми всі добре пам’ятаємо, як у січні-лютому цього року вся країна повстала проти режиму Януковича, в тому числі проти свавілля чиновників та корупції. Ця боротьба не була легкою, українському народові довелося принести чималі жертви – загинуло більше сотні кращих українських синів, наших героїв. У всіх містах України пройшов «ленінопад», і як правило, на тих місцях, де стояв вождь диктату, люди встановлюють постаменти новим героям нашого часу - пам’ятні знаки на честь загиблим воїнам Небесної Сотні.

Так само планувалося зробити і у Золотоноші – нашому рідному місті, жителі якого переймаються подіями у країні, а значна частина безпосередньо приймала участь у боротьбі за Свободу і Гідність нашого українського народу. У всіх місцевих ЗМІ було оголошено про добровільне зібрання коштів на новий пам’ятник присвячений Героям Майдану. Золотонісці дружно відгукнулися на цю пропозицію.

На відкритий рахунок поступило більше шести тисяч гривень, згодом знайшовся меценат, який за власний кошт береться спорудити постамент. До того ж уже розроблено декілька ескізів майбутнього пам’ятника. І все було б добре, як би на перешкоді волі громади не стали…. міські чиновники та наші депутати, так звані «обранці від народу». Мабуть в них зовсім інші плани на це місце, де планувалося зведення пам’ятника Героям, - там хочуть проводити народні гуляння, а можливо розмістити чергові торгові точки чи розважальні заклади.

Який цинізм: думати про концерти, власну наживу та споювання молоді тоді, коли країна перебуває  у стані війни. Як прикро, що міська влада і її депутати нагло ігнорують думку громади та продовжують відстоювати особисті інтереси. Виходить, що події в країні їх так нічому не навчили. Не бажаючи голосувати за спорудження постаменту нині діюча міська влада демонструє  або повне нерозуміння подій, що відбуваються в країні, або небажання щось змінювати, або і те і друге разом.

Відмовки про те, що влада не має можливості навести порядок у місті і не повинна займатися морально-духовним вихованням жителів, виглядають не переконливо. У влади достатньо важелів, щоб відстояти думку золотонісців і як найшвидше окультурити центр міста, встановивши красивий і охайний постамент замість купи сміття і хащів з бур’янів на місці колишнього пам’ятника Леніну.

Нині у важких муках відбувається утвердження української державності. Є воля українського народу жити у незалежній європейській державі. Проте насправді думка простих жителів Золотоноші знову не враховується. Спорудження пам’ятника Героям Майдану – це благородна справа, адже Небесна Сотня віддала найдорожче – своє життя за волю, честь і славу України, за наше майбутнє. Цей пам’ятник повинен стояти в центрі міста і нагадувати кожному про загиблих, які поклали свої голови за краще майбутнє своєї країни. Його зведення у нашому місті – це подія, яка стосується не лише золотонісців, а всієї нашої держави, об’єднуючи жителів Сходу і Заходу.

В інших містах без проблем будують пам’ятники, освячують їх, вшановують своїх героїв. Це зараз надзвичайно актуально і необхідно, тому що досі йде війна і є жертви бойових дій на Сході країни. Жорстоке кровопролиття і відгуки АТО вже дійшли і до нашого краю – Золотоноша поховала своїх синів.

За що вмирає молодь? Щоб інші пили і гуляли на їхніх кістках?

Громада міста вимагає терміново прийняти рішення та надати дозвіл на будівництво пам’ятника Героям Майдану, на місці колишнього пам’ятника Леніну.

Любов Саврасова,
прес-секретар ЗРГФОГП "Народна Самооборона" (м. Золотоноша)

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Коментарі

Цікаво написано. Але нема жодного прізвища і причин відмови,або саботажу. Без цієї інформації - просто новина. Громада повинна знати імена "героїв".

Любов Саврасова, а чому ви виражаєте свою точку зору і видаєте це за думку Громади ?! В мене чи то в кого небудь із моїх знайомих і моїх рідних ніхто, наголошую НІХТО, не спитав що ми думаємо про це!!! То хіба це думка громади??! Я "знімаю шапку" в знак поваги "Небесній сотні", я також підтримував Майдан, але чому потрібно робити "стіну плачу" в центрі міста... Чому не можна поставити цей пам"ятник в меморіальному парку - чи там мало місця? p.s. Цікаво, а скільки взагалі "голосів" в нашій громаді вирішують за все місто?!!

Я так дивлюсь, що діалогу з Л.Саврасовою не передбачено...

Додати новий коментар