Жителі Золотоноші обирали проект пам'ятника Небесній Сотні [ФОТО]

1

Категорія: 

25 червня жителі Золотоноші зустрілися з представником однієї з обласних будівельних компаній, який погодився допомогти встановити в нашому міста пам’ятник Небесній Сотні. Зібрання громади було відкритим, тому зарошувалися всі бажаючі. На зустрічі були присутні жителі міста та члени місцевих громадських організацій.

Обговорення цієї теми почалося відразу після того, як з площі у лютому з центру міста прибрали пам’ятник Леніну. Цього ж дня громадськості нарешті було продемонстровано три ескізи майбутнього проекту пам’ятного знака.  Два з них представляли собою невисоку статую у вигляді ангела, біля підніжжя якого знаходилися скульптури, які символізують народ, сини якого полягли у нерівній боротьбі. Третій варіант – зображення подій, котрі відбувалися в січні місяця в столиці України.

Більшість присутніх проголосували за один з ескізів першого варіанту. Разом з тим, містяни ще будуть детальніше обговорювати всі нюанси запропонованого проекту: деякі деталі потрібно додати чи змінити, остільки більшість була одностайною - пам’ятний знак має символізувати не тільки події на столичній  вулиці Інститутській, але й охоплювати всі події, котрі відбуваються за останні пів року, аж до нинішнього часу.

Щодо місця  розташування пам’ятника теж не обійшлося без дискусій. В кінцевому результаті делегати зібрання зійшлися на думці, що він повинен прикрашати центральну площу міста – на місце, де донедавна стояв пам’ятник радянському вождеві.

На жаль, на зборах були відсутні представники міської ради, але спонсор запевнив, що найближчим часом зустрінеться з ними та врахує думку громади.

Нагадаємо, що на попередніх громадських слуханнях, які відбулись кілька місяців тому, було запропоновано варіант встановлення пам'ятника (каплички) Небесній Сотні в меморіальному парку.

Також залишається відкритим питанням щодо коштів, які збирала кілька місяців тому ГО "Народна Рада" на створення цього ж таки пам'ятника.

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Коментарі

Чому сотні, а не загиблим на майдані?

Додати новий коментар