Руслан Ізвозчик: Головне - зберегти команду. Адже команда ця створена для молоді

1

Категорія: 

ФК «Спартак» доволі непогано стартував у Чемпіонаті області з футболу, після восьми ігор команда Руслана Ізвозчика займає третю сходинку турнірної таблиці.
Молодий та амбітний спеціаліст Руслан Олександрович розповів «Черкаському спорту» за рахунок чого вдалося так якісно стартувати у чемпіонаті, які проблеми спіткають на команду та багато іншого.

– Руслане Олександровичу, чи змінився рівень команд і загалом Чемпіонату області в цьому сезоні?
– На мою думку, то Чемпіонат Вищої ліги став на один пункт нижчим. От раніше були команди «Шпола», «Уманьферммаш», «Олімп», ще до того як вилетів із чемпіонату, «Білозір’я», тобто 4-5 команд були на голову вищі за інших. Нині ж команди більш-менш вирівнялись. Але мені здається, що цей спад піде тільки на користь. Зараз з’явилися такі команди, як «ЛНЗ», «Базис», вони будуть ставати сильнішими, а з ними й інші команди будуть рости. Більше користі для гравців приносять  ігри саме з такими грандами нашого чемпіонату. Пройде сезон, можливо два, і рівень Чемпіонату області знову підвищиться, адже чим більше буде сильних команд, тим сильніший буде чемпіонат.

– Зараз в країні складна фінансова ситуація. Вона якось вплинула на фінансування вашої команди?
– У цьому році дуже складно з фінансами, як ніколи. Після всіх цих подій в Україні, грошей в міському бюджеті немає. Перед початком сезону ми з мером та президентом команди зібралися, аби вирішити як нам надалі бути з командою. Усі разом прийшли до висновку, що сумісними зусиллями команду треба зберегти. Мені було обіцяно, що організацію домашніх матчів та транспорт для виїзних ігор мер міста та президент команди візьмуть на себе. Моя ж задача була підготувати хлопців до старту чемпіонату. Звісно умови залишають бажати кращого. Велика проблема з м’ячами, формою, але це не головне. Головне, що колектив залишається разом і продовжує працювати й надалі.

– То я так розумію, що ніяких завдань на цей сезон ви не ставили.
– Завдання було лише одне – зберегти команду. Адже взагалі команда ця створена для молоді, аби не ходили десь у дворах, не пили пиво, а займалися улюбленою справою. У складі нашою команди лише місцеві вихованці, які в різні роки грали за ДЮСШ. 

– А чи відбулися якісь ротації в цьому сезоні в складі вашої команди?
– На щастя, ніхто не покинув нашу команду, хоча ж через ці фінансові труднощі, ми були готові, що деякі футболісти з основного складу від нас підуть. Перед стартом ми зібралися всією командою і там було об’явлено, що фінансування в цьому році не буде. Президент команди сказав, що хто хоче хай залишається, а хто має якісь інші варіанти, то «будь ласка». І що мене вразило, що жоден і слова не промовив за гроші. Видно ще є люди, які можуть грати просто так. А приєдналися до нас двоє місцевих  вихованців, які до цього грали за дублюючий склад «Спартака». Зараз потроху підпускаємо їх до ігор. Проте минулого сезону в нас була досить велика й сильна лавка запасних гравців, які реально могли підсилити гру команди. На сьогоднішній момент троє гравців серйозно травмовані, тому поки що не можуть нам допомогти. 

– Навіть попри такі проблеми, ви досить успішно стартували в Чемпіонаті області, як вам вдалося досягти такого результату?
– У нас завжди старт видається напрочуд добре. У минулому році ми гарно відіграли Кубок області, дійшовши до півфіналу. У цьому ж році все якось навпаки. Уже в другому колі кубку ми програли, а чемпіонат розпочали досить гарно. Чесно кажучи, я вже пару тижнів думаю над цим запитанням, за рахунок чого вдалося так стартувати. Мені здається, що тут зіграло роль багато аспектів: команда разом тренувалися, трохи підросла молодь і набралася досвіду та і взагалі вся робота, яка була зроблена за останні роки дала про себе знати. Команда, можна так сказати, підійшла до піку своєї форми. Я не скажу, що щось позитивного змінилося в команді, навпаки умови погіршилися та плюс ще травми, але перемоги додають хлопцям упевненості. Їм зараз немає чого втрачати. Грошей немає, нічого немає, вони просто грають для себе. 

– Одним із найрезультативніших гравців Чемпіонату області є футболіст саме вашої команди – Денис Бреус. Як вам вдається утримати його у своїй команді?
– Ніхто нікого не вправі втримувати. Денис навчається в Ірпіні, зараз головним пріоритетом у нього є закінчити навчання. Здається у минулому році він був на перегляді в «Білозір’ї» і наче все там складалося для нього добре, але ж потрібно було кидати навчання, щоб тренуватися з командою. Денис гравець досить непогано рівня і, на мою думку, аби він потрапив у гарну команду, навіть в той же самий «Славутич», то там він був би не останнім. Хлопцю ще є куди рости, з ним просто треба позайматися, наростити більше м’язової тканини і був би футболіст пристойного рівня. Проте я вважаю, що на цьому ще не закінчується вся ця ситуація з Денисом і навіть ще в цьому році все може змінитися.

– Чи існують у вас та керівництва місти якісь плани для покращення розвитку футболу в Золотоноші?
– В мене вже давно була ідея створити своє поле. Раніше не виходило це здійснити, але в цьому році мер міста відкликнувся на прохання і зараз на нашому стадіоні ДЮСШ ведуться роботи. Нещодавно там прибрали старе трав’яне покриття, по-новому розгорнули поле. Тепер восени або до кінця літа повинні завести землю й продовжити роботу. Хочемо створити там два поля, приблизно так як на черкаському ФОці. Якщо все вдасться, то маємо на меті друге коло наступного сезону вже грати на новенькому стадіоні.

Матеріал та фото: "Черкаський спорт"

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар