Войцехівський: Вперше в історії України Президентом стає ні від кого не залежна людина

1

Категорія: 

У Золотоноші явка на вибори – 62 відсотки. За Петра Порошенка проголосувало трошки менше 53 відсотків. Тобто якось так вийшло, що Золотоноша дала той самий показник, що й Україна в цілому.

Хіба що Анатолій Гриценко в нас набрав дещо більше, ніж в Україні загалом – все-таки він наш земляк, із Черкащини. У Золотоноші Гриценко навіть трохи обійшов Олега Ляшка. А так – наше місто по суті відображає те, що відчуває вся Україна.
Велике значення для України мав сам факт проведення виборів. Навіть події, які ми спостерігаємо після 25 травня, дають можливість сподіватися на встановлення в Україні миру.

По-перше, вибори повністю спростували російські закиди українцям у «фашизмі». Один Рабинович набрав більше голосів, ніж націоналісти Тягнибок і Ярош разом. Отже, роздутий Росією міф, нібито в Україні мусується «бандерівський» напрямок, не спрацював. Українці захотіли побачити Президентом людину прагматичну, таку, яка зможе об’єднати всіх наших громадян. Думаю, це побачив увесь світ.

По-друге, вибори позитивно вплинули й на хід антитерористичної операції. Міністри-силовики почали віддавати команди з більшою впевненістю. Все-таки обраний Президент – це значно більш значуща постать, ніж глава держави з приставкою «в. о.» Тимчасовість породжує невпевненість. А зараз, коли вибори пройшли, й вибудовується нова владна вертикаль, мені здається, Україна – на порозі дуже гарних змін.

Про новообраного Президента ми можемо говорити, виходячи з його слів, проголошених під час виборчої кампанії, і дій на попередніх посадах.

Те, про що він говорив, – це дуже правильні речі, і я хочу вірити, що все так і буде. Гарний приклад намірів Порошенка, який справив враження на мене особисто, – це оголошене бажання взяти собі радником колишнього грузинського президента Михаїла Саакашвілі.

А щодо справ... Зараз багато говорять про Порошенка як про представника бізнесу. Але він – не просто «людина з бізнесу». Він – людина освічена, яка знає іноземні мови, має великий досвід роботи в Уряді. Дійсність полягає в тому, що перемогу у виборчих перегонах отримала людина, яка добре розуміється в промисловості, і в сільському господарстві, і в бізнесі. І це вселяє великі надії на подільний розвиток України. Думаю, що і як досвідчений дипломат Порошенко зуміє налагодити стосунки із сусідніми країнами. І зупинить війну. Якщо стільки людей голосує за одного кандидата – значить, він гідний стати їхнім лідером.

Отже, Порошенко – доволі різностороння особистість. Будь-який керівник – хоч бізнесової структури, а хоч і державної – повинен бути, в першу чергу, гарним менеджером. На сьогодні я бачу, що Порошенко – гарний менеджер, адміністратор, організатор. Адже це дуже не просто: організувати колективи, визначити напрямки розвитку бізнесу... Хочеться вірити, що на найвищій посаді він зможе проявити ці свої навички. Тепер перед ним стоїть інше завдання – визначити і організувати напрямки розвитку країни.

Особливо мені імпонує те, що всю виборчу кампанію Порошенко провів за свої кошти. І таким чином він матеріально не залежний ні від кого. Тобто, в нього немає ніяких боргів і ніяких кадрових зобов’язань ні перед ким. Вперше в історії України Президентом стає дійсно незалежна людина!

З іншого боку, як на мене, «хвалити наперед» новообраного Президента – невдячна справа. Згадаймо, як ми всі були захоплені на початку 2005 року Віктором Ющенком... Тому те, що я відчуваю зараз у зв’язку з обранням Порошенка, можна назвати «стриманими позитивними емоціями і сподіваннями».

На сьогоднішній день я в особі Петра Порошенка бачу, в першу чергу, об’єднувальний момент – адже, за нього проголосували в усіх регіонах України. Раніше на кожних виборах у нас виступав Схід проти Заходу і Захід проти Сходу. А сьогодні постать новообраного Президента об’єднує всіх. Це – дуже позитивно. А далі все буде залежати від нього і від його команди.

Але Порошенку, незважаючи на велику народну підтримку, не варто зараз розслаблятися.

Нещодавно я дивився, як коментують обрання Порошенка на нашому золотоніському сайті. Наша молодь каже так: «Ми підтримуємо цього чоловіка. Але нехай він пам’ятає – від Золотоноші до київського Майдану – всього 160 кілометрів!»

Віталій Войцехівський, міський голова Золотоноші.

* ексклюзивний коментар «Прочерку»

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар