Столичний гурт "Теорія простору" із золотоніським вокалістом на чолі презентував пісню про Майдан

1

Категорія: 

Молодий київський гурт «Теорія Простору», лідером якого є золотоніський музикант Андрій Клименко, презентував пісню «Злочин». Трек написаний два роки тому, і він має доволі революційну історію. Якщо її написання пов’язане з Українською Революцією 1917 року, то її представлення широкому загалу та завершення пов’язане з цьогорічними подіями на Майдані.

Як зазначає молодіжна інформаційна спільнота Сіль, під час написання тексту, автор навчаючись на історичному факультеті, як студент працював над темою «Студенти учасники бою під Крутами».

«Саме в цей час перечитував чимало матеріалів про сам бій, про його молодих учасників, працював в архіві над їхніми особистими справами, кілька справ навіть вдалося віднайти, студентів-учасників, які не були відомі. І пісня звичайно піддалася впливу мого тодішнього настрою, і переживань щодо молоді, яка боролася за Україну, про яку тоді ніхто не чув і не знав, бо її не існувало в принципі», – розповідає лідер гурту Андрій Клименко.

«Спочатку я вважав, що слова пісні несуть навіть надто пафосний для мирного часу зміст, проте рядок «В чому ж мій злочин? Хіба це провина любити рідну країну?» був придуманий мимохіть – просто наспіваний під придуману раніше мелодію, і якщо я спочатку не надто прагнув навіть її робити з гуртом то друзі, які почули її в близькому колі, переконали мене аби вона посіла своє місце в репертуарі «Теорії Простору». Незважаючи на те, що пісня прозвучала вперше на фестивалі в Золотоноші, робота над композицією велася протягом всього року, над її вдосконаленням та різними партіями музичних інструментів», – підсумовує музикант.

«Друге дихання вона отримала під час подій на Майдані, коли я з жахом усвідомив наскільки влучно підходять слова цієї пісні. 21 листопада минулого року, я зібрав невелике коло друзів для того, щоб ввечері поїхати на Майдан через не підтримку дій уряду щодо згортання Євроінтеграції, фактично ми були одними з перших, це була перша ніч Майдану і наша перша ніч на майдані. Під дощем грав Сергій Василюк протягом ночі і я скориставшись шансом виступити та гітарою Сергія Василюка (гурт «Тінь Сонця») зіграв на імпровізованій сцені (джип який підтягнув УДАР) пісню «Злочин», таким чином це була одна з перших пісень, яка прозвучала на Майдані. А 1 грудня коли Майдан перейшов свою мирну межу, нами був записаний демо-запис, а вже в травні ми спромоглися записати її на студії «Сонцесвіт», на якій зокрема записувалися «Тінь Сонця», – розповідає Андрій Клименко.

Сам гурт існує менше року, відколи відбувся перший виступ на фестивалі «Звуки Незалежності» у Золотоноші. Група періодично виступає у київських клубах, зараз сконцентрувавшись здебільшого на творчості, звучанні та накопиченні пісень. Автор текстів і музики Андрій Клименко, проте хлопці роблять чимало для аранжування пісень та працюють над своїми партіями самі: ударні та бас, без чого пісні б звучали зовсім інакше.

В складі Теорії простору всього троє учасників студентів КНУ ім. Тараса Шевченка: Андрій Клименко (голос, гітара); Сашко Ілляшенко (ударні), Олександр Прищепа (бас-гітара). Андрій у 2010 році закінчив Золотоніську гімназію та став студентом історичного факультету. Будучи випускником особливо запам'ятався, як ініціатор проведення першого маршу вишиванок у місті. 

 

 

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар