Золотоніські "самооборонівці" забезпечували громадський порядок 9 травня [ВІДЕО]

1

Категорія: 

8 та 9 травня громадський порядок у Золотоноші окрім працівників МВС забезпечували також члени «Народної самооборони», котрі майже без сну впродовж двох діб патрулювали місто та забезпечували роботу блок-посту на автомобільній трасі «Бориспіль-Запоріжжя». 

За словами активістів, окрім безпосереднього патрулювання місць, де проводились масові заходи, ними була здійснена перевірка всіх пам’ятних знаків на предмет наявності вибухових речовин, адже за декілька днів до цього містом поширювались чутки щодо можливої появи провокаторів задля дестабілізації ситуації.

«Нам надходила інформація про можливі диверсії, подібні до тих, які відбуваються нині у інших містах, на Сході країни. Члени «Народної самооборони» перевіряли всі пам’ятники, людей, котрі видавалися підозрілими, - коментує діяльність «самооборонівець» Андрій Шпундра. - Ми займаємося охороною громадських місць, де відбуваються масові заходи, спостерігаються скупчення людей. Працюємо щодо виявлення вибухонебезпечних речовин та осіб, які можуть провокувати».

Не зважаючи на це, активісти були впевнені, що під святкування Дня перемоги у Золотоноші нічого екстраординарного не трапиться.

«Нами перевіряються підозрілі люди. На щастя, це виявляються або просто гості міста, або люди, котрі навчаються у Технічній школі та мають трохи не такий зовнішній вигляд, як у золотонісців. Але це – абсолютно нормальні та адекватні громадяни», - говорить один з керівників «Народної самооборони» Олег Пауль.

«Взагалі, у місті поки що все спокійно. Я думаю, сьогоднішній вечір покаже, чи потрібна тут охорона, чи ні», - додає він.

Окрім заходів безпеки у самому місті, працює спеціальний блок-пост біля так званого Золотоніського КП, на в’їзді зі сторони Кременчука. За словами громадських активістів, там, разом з працівниками МВС та ДАІ, працюють члени «Самооборони» та просто небайдужі місцеві жителі – спостерігають та перевіряють підозрілі автомобілі чи пасажирів, котрі перебувають всередині.

«Просимо громадськість поставитися з розумінням з приводу того, що декого можуть зупинити чи здійснити догляд автомобіля, - звертається до жителів Золотоноші Андрій Шпундра. – Адже під час такого надзвичайного стану в країні, тим більше 9 травня, ми всі повинні забезпечити мир, спокій та злагоду».

Як зазначають активісти, питання щодо скасування святкових заходів, у світлі неодноразових попереджень столичних високопосадовців, не поставало.

«Для уникнення різноманітних інсинуацій громадські організації, міськвиконком, районна влада, не зважаючи на попередження про провокації, таки вирішили відзначати це свято», - розповідає член «Народної ради» Володимир Шестак.

«Люди мають знати, що війна із загарбниками була переможною, це наша історія, тому перемогу забувати не можна, бо від цього залежить і виховання наших майбутніх поколінь. Людей, які віддали життя за перемогу, треба пам’ятати», - додає він.

Також «самооборонівці» висловили своє лояльне ставлення щодо одиничних випадків наявності георгіївських стрічок в місцях святкування, проте таки рекомендували людям прибрати їх задля уникнень провокацій.

«Ми усвідомлюємо, що це не проросійська пропаганда, а знак пам’яті про тих людей, котрі воювали за нашу землю», - пояснює ситуацію Андрій Шпундра.

Святкування Дня перемоги у Золотоноші відбулось спокійно та без значних порушень правопорядку.

Сергій Марченко

 

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар