Жителі Гельмязова проголосували за виселення циган із села [ВІДЕО]

1

Категорія: 

На громадських слуханнях у селі Гельмязів місцеві жителі ухвалили рішення про виселення осіб ромської національності, що не мають реєстрації у населеному пункті. Причина - черговий міжнаціональний конфлікт, котрий стався нещодавно.

Як повідомляв вчора Народний депутат Леонід Даценко у соцмережі Facebook, кілька днів тому місцеві жителі-цигани спровокували конфлікт із бійкою та стріляниною, через що постраждав чоловік, якому прострелили ногу із травматичного пістолета.

"Селяни повстали та вимагають вигнати ромів із села", - резюмував нардеп.

Сьогодні ж терпець гельмязівців урвався: на мітингу, котрий місцеві вже втигли назвати "Гельмязівський майдан", громада була одностайною - жити на пороховій діжці не хочуть. 

Як розповіла в коментарі Золотоноша Online жителька Гельмязова (з проханням не вказувати ім'я), конфлікт трапився через сварку на одній з вулиць села.

"20 квітня автомобіль, за кермом якого сиділа жінка, посигналив ромам, котрі заважали рухові транспортного засобу. У відповідь ті зупинили машину, оточили її. Коли пасажир, чоловік водійки, вийшов розібратися, його сильно побили", - говорить жінка.

Опісля ввечері сталася сутичка, під час якої сільгоспінвентарем було пошкоджене вухо місцевому вчителеві. Двоє гельмязіців отримали більш серйозні травми - в одного пробита голова через удар цеглиною, інший має вогнепальне поранення ноги. Також люди повідомляють про ножові поранення.

"Люди хотіли спалити їм хати, але директор школи зупинив їх. Ходили центром багато чоловіків з лопатами, битами, бо всі боялися, що ще щось може бути", - додає жителька Гельмязова.

За її словами, в понеділок, у відповідь на вимогу залишити населений пункт, роми відповіли погрозами. Відповіли прямо - в разі чого, привезуть "своїх" із Золотоноші та Переяслава.

"Казали: "Будемо гвалтувати ваших жінок та дівчат, а хлопців - просто вбивати", - розповідає подробиці жінка. - "Сьогодні на зборах їх було мало, поводили себе спокійно".

Подібний випадок далеко не перший на теренах Золотоніщини. Жителі райцентру щороку скаржаться на зухвалу поведінку ромської молоді, нерідко конфлікти трапляються і в навколишніх селах. В квітні ж цього року місцева преса, посилаючись на реліз Золотоніського МРВ МВС, повідомляла про стрілянину, вчинену двома представниками циганської громади на вулиці Лікарняній (район компактного проживання ромів), під час якої один з них отримав вогнепальне поранення.

 

 

 

 

 

 

 

 

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар