Гімназисти побували у Франції

1

Категорія: 

У жовтні торік була підписана тристороння угода про міжнародну співпрацю між шкільними колективами Золотоніської гімназії, спеціалізованої школи №20 міста Києва та коледжем міста Аржелес, що на півдні Франції. Ініціаторами угоди були педагоги-ентузіасти: вчитель історії та географії французького коледжу Аузіас Вера та вчитель французької мови гімназії ім. С.Д. Скляренка Надія Лівератос, повідомляє газета "Черкаський Край".

Чесно кажучи, мало хто вірив в успіх цього проекту. Та завдяки оптимізму й наполегливості протягом двох березневих тижнів тринадцять учнів із Золотоноші , які вивчають французьку мову, разом з Надією Михайлівною та своїми наставниками директором гімназії Денисюк Л.І. та завучем Буряк С.Д. вирушили автобусом у далеку подорож. Побували в шістьох європейських країнах. Відвідали Словаччину та Угорщину, милувалися пейзажами Словенії. Особливо незабутньою стала екскурсія в італійське місто Верону — на батьківщину безсмертних Ромео та Джульєтти. Діти побачили балкон Джульєтти, відвідали могилу двох закоханих.

Та ось нарешті Франція.

— З самого ранку аж до прибуття пізно ввечері в Аржелес ми їхали узбережжям Середземного моря, — діляться враженнями діти. — Море не зникало, ми бачили його весь час, коли проїжджали Монако, Ніццу, Канни, Антіби, Марсель і нарешті — Аржелес. Тут, ніби в раю, гілки мандаринових та лимонних дерев гнуться від соковитих плодів, квітнуть надзвичайно вражаючі тюльпанові дерева та мімози, де в пальмах щебечуть папужки.

Та гостинний прийом у французьких сім’ях, їх піклування навіть затьмарили враження від райського пейзажу — наскільки теплим та людяним був прийом.

— Батьки наших французьких друзів стали для нас другими батьками, зізнаються юні туристи. — Під час нашого перебування в коледжі ми відвідували уроки разом із французькими дітьми. Ми відповідали на уроках хімії, математики, історії, французької мови. З гордістю можемо сказати, що наші знання на досить високому рівні. Клас аплодував, коли відповідали наші діти. Педагоги Золотоніщини можуть пишатися нами, а від нас їм земний уклін за вміння і талант навчати.

Крім занять, були передбачені екскурсії в морський заповідник, на острів Майорку, тамтешні замки. Ми ходили затишними вузенькими вуличками міста Коліур, де ступала нога Матіса, Дега, Далі та інших художників. Вони приїздили сюди творити свої шедеври, бо виявляється сонце тут світить по-особливому, яскравіше. По кілька разів діти побували в Іспанії, бо вона була поруч — за Піренеями.

Наступна зустріч в Україні навесні 2015 року. Але це офіційний візит, а приватних за цей термін буде набагато більше. Діти та їхні батьки дякують усім причетним до цього проекту, а особливо Надії Михайлівні Лівератос за цю подорож. І бажають, щоб сторицею повернулося педагогу те добро, яке вона дарує людям.

Валентина ГАВРИШКЕВИЧ

Фото: сайт Золотоніської гімназії

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар