Сплата податків – основа побудови нової, успішної, економічно сильної держави

1

Категорія: 

У вівторок, 8 квітня, в Золотоніській ОДПІ ГУ Міндоходів в Черкаській області відбулась акція «День відкритого декларування». Дана акція є всеукраїнською, а тому її проведенню золотоніські, а разом із ними й драбівські та чорнобаївські податківці, приділили чимало уваги. Заздалегідь було розміщено оголошення про проведення акції, обладнано відповідним чином Центри обслуговування платників, належним чином облаштовано стенди. Крім того, усі, хто цього дня завітав до ОДПІ, аби задекларувати свої доходи, отримали роз’яснювальну літературу у вигляді брошур та буклетів.

Декларанти із цікавістю вивчали отримані брошури, спілкувались із спеціалістами підрозділів оподаткування доходів фізичних осіб, обслуговування платників. 

З інтересом слухали інформування в.о. начальника Золотоніської ОДПІ Антоніни Миргородської, її роз’яснення щодо податкового законодавства. Зокрема Антоніна Дмитрівна наголосила на готовності податківців до неформального спілкування з пересічними декларантами, довготривалою дискусією навколо декларування. Візитерів, у свою чергу, цікавило: коли саме слід подавати декларацію; чи потрібно декларувати спадщину; кому і на яких умовах можна користуватися податковою знижкою; які наслідки неподання чи невчасного подання декларації тощо.

У ході акції, котра тривала увесь день, відвідувачі-декларанти переконались, що податківці відкриті для них і працюють з кожним платником, оперативно аналізують кожну декларацію. І, як зазначила в.о. начальника Золотоніської ОДПІ Антоніна Миргородська, фахівці Золотоніської об’єднаної податкової інспекції якісно обслуговують усіх відвідувачів.

Підвищеної ж уваги приділяють платникам, які мають певні податкові ризики. Проведення акції підтвердило, що нині найпопулярнішою серед платників податків є послуга подання податкової декларації в електронній формі. До речі, податкову декларацію до контролюючого органу можна подати особисто або через уповноважену особу, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. При цьому поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за 10 днів до закінчення граничного терміну подання декларації. Кампанія ж з декларування доходів громадян стартувала іще 1 січня і триватиме до 1 травня цього року.

Раді були бачити в стінах ОДПІ і відомих громадян, які побажали публічно задекларувати свої доходи. Учасниками Всеукраїнської акції «День відкритого декларування» стали депутат Золотоніської районної ради директор СТОВ «Прогрес» Василь Лисенко та приватний підприємець із с. Красенівка Чорнобаївського району Микола Піддубний – правнук великого українця, всесвітньовідомого шестикратного чемпіона світу з греко-римської боротьби Івана Піддубного. Кожного року вони декларують свої доходи без нагадувань і для них це цілком звичайна річ. «Доходи необхідно декларувати, от і все. Я щороку приїжджаю до податкової. Заповнюю та здаю декларацію. А ще маю можливість поспілкуватися із хорошими людьми, проконсультуватися та отримати відповіді на запитання, що потребують вирішення», – так просто і зрозуміло пояснює необхідність декларування правнук всесвітньовідомого Українця Микола Піддубний.

«Подати декларацію про неоподатковані доходи – обов’язок кожного громадянина без винятку. Мені приховувати немає чого. Вважаю, що декларуючи свої доходи відкрито, показую хороший приклад. Це має додати популярності роботі податківців. Адже повною мірою сплачені податки – це своєчасно виплачена заробітна плата вчителю, який навчає наших діток, це в призначений день отримана в повній мірі пенсія нашими батьками», – висловив свою думку депутат Золотоніської районної ради Василь Лисенко.

Власкор газети «Вісник Золотоніщини»

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар