"Апеляція щодо перемоги здавалася вічністю", - інтерв'ю з олімпійською чемпіонкою, дмитрівчанкою Людмилою Павленко

1

Категорія: 

У Сочі збірна України виборола 25 нагород, із яких 5 золотих, 9 срібних та 11 бронзових. У неофіційному загальнокомандному заліку синьо-жовта дружина посіла четверте місце слідом за трійкою призерів: Росією, Німеччиною та Канадою.

На урочистій церемонії закриття Ігор-2014 прапор України довірили нести одній із головних героїнь сочинських стартів — чемпіонці в індивідуальній лижній гонці на 12,5 кілометра Людмилі Павленко. В останній день змагань 32-річна спортсменка виграла срібло у лижній гонці на 5 км сидячи, пропустивши вперед лише німкеню Андреа Ескау.

— Змагання на сочинських трасах — третя Паралімпіада у вашій спортивній кар’єрі. Із Турина та Ванкувера ви поверталися додому зі срібними і бронзовими нагородами. Почути гімн України, піднявшись на п’єдестал пошани, пощастило лише у Сочі…

— Ще напередодні відльоту до столиці зимових Ігор мій чоловік Дмитро напророчив мені повний комплект медалей. А шестирічний син Мишко висловився максимально конкретно: "Мамо, якщо хочеш перемогти, набери таку швидкість, наче ти повертаєшся додому"

Про цей прогноз на трасах лижно-біатлонного комплексу «Лаура» намагалася зайвий раз не згадувати. Особливо після того, як у першому виді програми фінішувала лише сьомою. Наступного дня була запланована гонка на 12 кілометрів — найдовша дистанція в інваспорті лижників, які змагаються сидячи. Стартувало 18 учасниць. Мені вдалося вийти вперед уже після першої позначки — 1,3 кілометра. Головні суперниці — американка Оксана Мастерс і Світлана Коновалова з Росії чергували швидкі відрізки з відносно повільними; я намагалася підтримувати максимальну швидкість упродовж усієї гонки. Фінішну риску срібний призер Мастерс перетнула пізніше за мене на 21,7 секунди, а Коновалова програла 55,5 секунди.

— Журналісти звернули увагу на елегантний сучасний боб, на якому ви мчали до фінішу…

— Лижними гонками і біатлоном я займаюся вже дванадцять років. І мушу зізнатися: такого «залізного коня» у мене не було ніколи. Експериментальний варіант я випробовувала протягом останніх сезонів на етапах Кубка світу. А олімпійський боб змайстрував для мене спеціально перед головним стартом чотириріччя відомий конструктор — харків’янин Євген Поколодний. Слід пояснити, що в нашому виді спорту сучасний інвентар — це половина успіху. Скажімо, для однієї з моїх суперниць із Німеччини лижний боб робили спеціалісти всесвітньовідомого бренду «Тойота Моторс».

— Уже після того, як фінішували всі учасниці, представники США подали протест на результати лижної гонки. Що їх не задовольнило?

— Під час проходження дистанції у мене розстебнувся один із ремінців, яким пристібаються спортсмени до лижного бобу. Судді вважали, що це — грубе порушення правил. За цей промах у мене могли відібрати золоту медаль. Та година, упродовж якої розглядали протест, видалася мені цілою вічністю. Зрештою після ретельного перегляду відеозапису гонки члени апеляційного журі залишили результати в силі.

Згодом мені вдалося до олімпійського золота додати ще срібну медаль у лижній гонці на п’ять кілометрів і «бронзу» в одному із видів біатлонної програми. Таким чином, прогноз чоловіка виявився абсолютно точним.

Джерело: Урядовий Кур'єр

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар