Інтерв'ю мера Золотоноші щодо доцільності перебування приватних аптек у ЦРЛ

1

Категорія: 

«Золотонісці вчаться відстоювати свої інтереси» - так називалася зі одна із статей в останньому номері районної газети "Вісник Золотоніщини" (автор Ольга Чукмарова). Може, матеріал і пройшов би непоміченим, як, зазвичай, черговий звіт про роботу сесії районної ради, і якби не одна з його частин під заголовком «Проблеми аптечного бізнесу та бандитські розборки у Золотоноші». Тут вже автор "розходилася в сповна", не утруднивши себе пошуками доказів того, про що пише, і  ніяк не аргументуючи той факт, що дозволила собі облити брудом відомих у місті людей, назвавши їх до всього - "бандитами". А як інакше? Адже у нещодавньому зверненні журналісти "Вісника" поплакалися читачам: мовляв, хотіли бути справедливими, цікавими і чесними, І але не могли, мусили "йти на поводу" у колишньої влади, зате тепер - І ух, дамо жару! Але де ж його взяти? От і доводиться шукати сенсацію на рівному місці. Та не так усе просто, як здається.

Не в моїх правилах коментувати рішення колег, особливо коли вони ще й найближчі сусіди, стосунки з якими за останні три роки склалися не просто добросусідські, а більше того - навіть дружні (в усякому разі, я так вважав до пев¬ного часу). Але, прочитавши у "Віснику Золотоніщини" (№12 за 28 березня 2014 року) про хід засідання останньої сесії районної ради, не зміг втриматися і вирішив прокоментувати його. Виношу свої думки теж на широкий загал, тобто, друкую на сторінках міських і районної газет, щоб нічим не відрізнятись від своїх шановних колег у їхньому бажанні працювати "прозоро і чесно".

По-перше, хочу зазначити, що проблеми, розглянуті на згаданій сесії, безумовно, дуже "важливі" і "потрібні" у цей нелегкий для країни і Золотоніщини час, і їхнє обговорення, без сумніву, сприятиме стабілізації обстановки на кордоні України, вирішенню фінансових, економічних, політичних та ін. проблем (і у нашому регіоні також). Одне з них: питання доцільності надання в оренду приватним аптекам приміщень центральної районної лікарні. Хочу зазначити: як відомо, у цій установі в оренду здається багато площ - під приватні лікарські кабінети, продуктові і промтоварні ларьки, книжкові і газетні кіоски, тощо, але депутати визнали за потрібне розглянути саме аптеки. І чомусь, тільки приватні. Здавалося б, нова, демократична районна влада і справді повинна була б проаналізувати ситуацію, яка склалася в аптечній сфері лікарні. Тільки першочергово слід було б звернути увагу на аптеку ЦРЛ, де ліки - найдорожчі у Золотоноші, до того ж, і асортимент там залишає бажати кращого, бо бідний до крику. По місту і району давно поширюються чутки про те, що у цій аптеці можна купити ліки, які видані на відділення лікарні, як безкоштовні, або з гуманітарної допомоги (про що золотонісці регулярно повідомляють мені, як міському голові, усно і письмово. Чи не за це було звільнено попередніх завідуючу аптеки і головного бухгалтера лікарні? Яка необхідність була купувати у цю аптеку оргтехніку і встановлювати комп'ютерну програму, яка, м'яко кажучи, була неефективною? Чому вночі ціни у лікарняній аптеці (судячи з вищезгаданих повідомлень) взагалі "дивні"? Проаналізувавши усі ці питання, якраз і можна було б зрозуміти, "де собака зарита", і знайти причину того, чому аптека ЦРЛ вже не приносить таких прибутків, як раніше. Але ж простіше перекласти вину на клятих приватників. То може ліквідуємо у місті усі аптеки? Повірте, прибутки лікарні від цього не збільшаться, бо тут, як зараз модно говорити, "треба змінювати саму систему".

Слід зазначити, що депутатський запит щодо доцільності перебування приватних аптек у ЦРЛ подав на розгляд своїх колег один з "найнебайдужіших" жителів нашого міста. Чому ж він так переймається долею лікарні? Може, у нього болить серце за нещасних, хворих людей, які потерпають від свавілля підлих аптекарів? Недарма він допомагає їм "усіма силами". Наведемо лише деякі факти цієї "підтримки”. Протягом опалювального сезону попіл з котельні так званого бізнес-центру, яким якраз і володіє шановний депутат, щедро посипає територію лікарні, а дим "сприяє свіжості" навколишнього повітря. А теплої пори року музика у нічному клубі (теж власності цього пана) гримить до самого ранку! Де тут хворому заснути? Від таких "рапсодій" і здоровий захворіє. Коли міська влада, отримавши безліч скарг від жителів міста, вирішила навести у цьому закладі лад, шановний пан розцінив це, як "тиск на нього" і, при цьому, чомусь особисто міським головою. Ось тому на сесії і була створена спеціальна комісія для розслідування "злочинної діяльності приватних аптек". Дехто з найспритніших вже рахує прибутки аптеки "Даміан”, директором якої працює дружина міського голови. Дивує мене і позиція нового керівництва районної ради, яке робить висновки щодо об'єктів, що належать депутату, вірячи йому беззаперечно, мов "старший брат", який опікується молодшим. Думка такого брата, зазвичай, - догма і обговоренню не підлягає. Це нагадує ситуацію у відносинах України з Росією, де "старшому братові" не завадило б спочатку навести порядок у себе вдома. Вважаю, що усі питання, які виникають між міською владою і суб'єктами бізнесу, які існують у місті, не потребують втручання навіть таких шановних людей, як районний керівник. А для того, щоб головний лікар ЦРЛ (а він дійсно фахівець своєї справи) не залишався наодинці з проблемами, що виникають на часі, пропоную:

• Навести справжній порядок в аптеці ЦРЛ. Проаналізувати витрати по ній за останні два роки.
• Перевірити факти реалізації необлікованих ліків.
• Перевірити факти реалізації ліків за завищеними цінами уночі.
• Вивчити угоди по усіх суб'єктах, які орендують площу в ЦРЛ.
• Проаналізувати ефективність цих операцій.

Якщо нова районна влада і справді зацікавлена у наведенні порядку в лікарні, пропоную створити | спільну міськрайонну комісію, яка проведе повний , аналіз роботи усіх аптек на території ЦРЛ і зробить | висновок, який буде об'єктивним і неупередженим. Маю надію, що районне керівництво пам'ятає про те, що лікарню воно фінансує разом з міською владою, тож і перевірка не повинна бути односторонньою. Варто зазначити, що і цього року на утримання лікувального закладу з міського бюджету передбачається понад 18 млн. гривень, і, повірте, незважаючи на усі складності з проплатами, лікарня їх таки отримає.

Офіційно звертаюся до автора статті "Золотонісці вчаться відстоювати свої інтереси", головного редактора "Вісника Золотоніщини" Ольги Чукмарової. Згідно із ст. 47 Закону України "Про інформацію" відповідальність за порушення законодавства несуть особи, які поширюють відомості, що не відповідають дійсності, ганьблять честь і гідність особи. Адже, перед тим, як подавати інформацію на розсуд читачів, Ви зобов'язані її перевіряти і мати офіційне підтвердження факту, про який пишете, а не користуватися чутками, навіть якщо вони прозвучали на сесії районної ради. А як професійний журналіст, мали б вислухати й іншу сторону конфлікту, тим більше, що нею виступає не особисто міський голова, як ви стверджуєте, а міська влада, за якою - громада Золотоноші. Знаю, що свого часу Ви починали кар'єру (хоч і не дуже вдало) у газеті "Золотоніська толока", яку фінансував, знову ж таки, вищезгаданий де¬путат. Вона була задумана, як "сурмач народної правди", але не виправдала сподівань громади. Тож згадане видання, яке сміливо можна віднести до газет з числа "жовтої преси", безслідно кануло у Лету, а Ваша дружба з його спон¬сорами і натхненниками, схоже, залишається й надалі міцною та продуктив¬ною. Проте варто пам'ятати: гонитва за дешевою сенсацією завжди тягне за собою негативні наслідки, як і не додає честі вашому тижневику.

З повагою - міський голова Віталій ВОЙЦЕХІВСЬКИЙ.

Газета "Златокрай", №14, від 03.04.2014

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар