Про хід підготовки до відзначення 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років

1

Категорія: 

З метою належної підготовки до відзначення 69-ої річниці Перемоги, вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни, які проживають на території району та здійснення їх соціального захисту, територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Золотоніському районі заздалегідь сплановано відповідну роботу, розроблено та затверджено план заходів.

Сьогодні в районі проживає 2 336 ветеранів війни, з них 979, серед яких 103 інваліди війни, перебувають на обліку в територіальному центрі. 672 ветерани, серед яких 35 інвалідів, обслуговуються соціальними робітниками відділенням соціальної допомоги вдома. Решта – 239 учасників війни, бойових дій, солдатських вдів та 68 інвалідів війни отримують соціально-економічні, соціально-медичні, соціально-побутові та соціально-педагогічні послуги у відділеннях організації та надання благодійної допомоги і оздоровчих заходів та соціально-побутової адаптації. Це достатньо значна цифра осіб відповідної категорії, за яких всі ми саме сьогодні напередодні пам’ятної дати несемо персональну відповідальність. Тому питання, що стосуються соціально-побутового життя ветеранів, їх соціального та медичного забезпечення повинні бути на постійному контролі, для подальшого вирішення.

Тому з початку року, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, з метою всебічної підтримки ветеранів війни, територіальний центр соціального обслуговування відповідно до складених графіків відвідувань ветеранів, долучившись до загальнодержавної справи, взяв активну участь у створенні соціальних паспортів на кожного ветерана Великої Вітчизняної війни, жертв нацистських переслідувань та сімей загиблих.

Соціальні робітники спільно з сільськими радами займалися збором інформації, шляхом відвідування ветеранів війни, обстеження матеріально-побутових умов проживання та детального визначення їх індивідуальних потреб. За результатами проведених відвідувань до соціального паспорта, згідно з формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 29 листопада 2013 року № 823, заносять дані про розмір пенсії, соціальних допомог та інших виплат, які отримує особа. Зазначають і перелік питань, які стосуються соціально-побутового життя ветеранів, а також соціального та медичного забезпечення.

База соціальних паспортів ветеранів сформується до кінця березня, вже з 1 квітня їх питання будуть вирішувати.
У ході вже проведеної роботи складений та узгоджений з сільськими радами список ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким до 9 Травня відділенням організації та надання благодійної допомоги і оздоровчих міроприємств планується вручення продуктових наборів. На сьогодні налічується 116 осіб з числа інвалідів Великої Вітчизняної, УБД та солдатських вдів.

З нагоди відзначення пам’ятної події та на виконання районної комплексної програми «Турбота» продовжується здійснення соціально-медичного обслуговування та оздоровлення ветеранів. Для цього при Золотоніській центральній районній лікарні функціонують палати з підвищеною комфортністю для ветеранів війни, праці та реабілітованих громадян на 11 місць. У цьому році з районного бюджету виділено кошти в сумі 35 025,00 грн. на 48 путівок. Для ветеранів війни вони становлять 16 875,00 грн. У 2014 році пролікується 15 осіб з числа означеної категорії. На обліку у відділенні організації та надання благодійної допомоги і оздоровчих міроприємств перебувають 9 учасників та інвалідів Великої Вітчизняної війни. Два з них вже отримали кваліфіковану медичну допомогу у неврологічному відділенні ЦРЛ. Решту планують оздоровитися пізніше.

При територіальному центрі діє пункт прокату реабілітаційних та технічних засобів пересування. Особи з порушенням опорно-рухового апарату та інваліди мають можливість безкоштовно отримати милиці, ціпки, ходунки та інвалідні візки. 73 особи вищевказаної категорії, серед яких 25 учасників ВВв, в цьому році вже скористалися даною послугою.
У територіальному центрі діє добра традиція вітати осіб, яким виповнилося 100 і більше років із днем народження. На обліку у відділенні організації та надання благодійної допомоги і оздоровчих закладів перебуває 8 довгожителів з числа ветеранів війни. Трьом з них (2 учасникам ВВв та 1 інваліду III групи ВВв) з нагоди 100-річних та 102-річного ювілеїв в січні та лютому вручено по 500 грн. Таку грошову допомогу в квітні також отримає учасниця Великої Вітчизняної війни Марфа Іванівна Береза із с. Чапаєвка напередодні свого102-річного ювілею, а у травні на 103 день народження – учасниця Великої Вітчизняної війни, солдатська вдова Мотрона Андріанівна Петрова із с. Деньги.

Підготовка до відзначення Дня Перемоги також передбачає участь соціальних робітників територіального центру у впорядкуванні прибудинкових територій та будинків одиноких непрацездатних громадян, які перебувають на надомному обслуговуванні, а також спільно із сільськими радами впорядкують місця поховання учасників війни. У кожному населеному пункті є пам’ятники, обеліски Слави, могили Невідомому солдату, біля яких спільними зусиллями повинен бути наведений належний порядок.

До свята працівники територіального центру відвідають ветеранів війни, які проживають у Вознесенському будинку для ветеранів, Золотоніському (с. Бакаївка), Гельмязівському будинках-інтернатах та проходять курс реабілітації в центральній районній лікарні, з метою визначення їх потреб та надання адресної соціальної допомоги.
Фольклорні колективи відділення соціально-побутової адаптації сіл Бубнівської Слобідки та Зорівки для підопічних інтернатів готують святкові концерти та вечори-зустрічі.

Крім того відділенням соціально-побутової адаптації територіального центру активізовано роботу самодіяльних колективів сіл Бубнівська Слобідка, Домантове, Зорівка, Піщане, Гельмязів, Коробівка, Чапаєвка, Шабельники з підготовки концертів, святкових вогників та вечорів пам’яті, присвячених визначній річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, для односельчан. Організатори культурно-дозвіллєвої діяльності та підопічні відділень візьмуть активну участь в урочистих мітингах біля сільських пам’ятників та Обелісків Слави. З нагоди відзначення Великої Перемоги в с. Бубнівська Слобідка силами відділення буде організований поминальний обід та вшанування ветеранів. Зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни планується в селі Чапаєвка. Вечір-спомин до Дня Перемоги «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» проводитиметься в селі Шабельники.

За інформацією відділу регіональної та інформаційної політики апарату Золотоніської райдержадміністрації

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар