Бібліотекарі вшанували генія Шевченка

1

Категорія: 

2014 рік багатий знаменними датами в житті Черкаського краю: 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка, 60 років утворення Черкаської області, 70 років з дня визволення Черкащини від фашиських загарбників. До відзначення цих дат у Золотоніській центральній бібліотечній системі розроблені заходи, багато з яких вже проведено.
У всіх бібліотеках працюють ілюстративно-книжкові виставки, проходять літературно-мистецькі години, історичні та краєзнавчі подорожі рідним краєм. До 60-річчя утворення області Калениківська бібліотечна філія зі своїми читачами віртуально мандрувала заповідними куточками Черкащини, Львівська провела інформаційний огляд «Із Червоної книги Черкащини», Плешканівська – «Сучасні письменники Черкащини».

Цикл заходів «Земля слави і доблесті край» пройшов у Підставках. Історичні години були в Синьооківці під назвою «Подвиг визволителів Черкащини» та Чапаєвці – «Тільки пам’ять не старіє». У районних бібліотеках для дорослих та дітей працюють книжкові виставки «України рідної окраса – чарівна Черкаська сторона», «Квітуй, Черкащино моя, в вінку барвистім України», «Черкащина – земля слави і доблесті край», «Черкащина! Земля батьків священна», «Черкащина пам’ятає».
Вшановуючи пам’ять Т.Г. Шевченка, у бібліотеках Золотоніщини проходили літературно-мистецькі години про малярську спадщину та пісні на слова поета, конкурси дитячих малюнків, літературні години, калейдоскопи цікавих фактів, колективні читання творів. У центральній районній та дитячій бібліотеках влаштовують перегляди документальних фільмів «Шевченківські місця на Черкащині», «Шевченківськими місцями України». Експонуються книжкові виставки «Шевченкове слово в віках не старіє», «Шевченко – українського народу син і України вічний символ».
Районна бібліотека спільно із Новодмитрівською філією провела літературно-інтелектуальну гру «Шевченкіана». Коробівська бібліотека провела цікавий літературний батл «Ти з нами, Тарасе» між членами дитячого клубу «Писаночка» та клубу «Розрада», до якого входять читачі поважного віку. З школярами молодших класів організували захід на відкритому повітрі «До Тараса на тиху розмову», де діти читали поезію Шевченка, змагалися в конкурсах, складали з пазлів картини та створили з природних матеріалів хатину Тараса з журавлем і лелечим гніздом.
Районна бібліотека для дітей зібрала шанувальників творчості Великого Кобзаря на конкурс читців «Дзвенять Кобзареві струни», були проведені поетичні години «Ми Шевченка поважаємо і книжки його читаємо» та «Мандруємо із Кобзарем». Учні санаторної школи-інтернату разом із бібліотекарями мандрували «Шевченковими стежками Черкащини». Подорож супроводжувалась тематичним відеопереглядом.
У читальному залі дитячої бібліотеки експонуються книжково-ілюстративні виставки, присвячені літературній і малярській творчості Тараса Шевченка.

За матеріалами Золотоніської центральної районної бібліотеки

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар