Наша мета - відкинути амбіції та розпочати конструктивний діалог, - прес-секретар Народної Ради про перше засідання

1

Категорія: 

На превеликий жаль, перша зустріч городян в рамках принципово нової формації виявилася причиною багатьох конфліктних ситуацій, неминучість яких зараз, після аналізу, здається очевидною. Неправильна постановка питань та формулювання проблем з боку людей біля мікрофонів, нерозуміння або відсутність об’єктивності з боку слухачів – все це стало причинами неефективності зустрічі.

Перша проблемна ситуація – це рішення попередніх установчих зборів які відбулися 24 лютого на центральній площі міста.

Тоді присутніми були 39 осіб, які проголосували за створення робочої групи для легітимізації організації. Ця група в жодному разі не керувалася принципом «ми зробили – ми керуємо», вона мала базуватись на ідеї такого собі безкерівного складу ради. Проблема ж виникає в тому, що без певних керівних апаратів організація просто не зможе функціонувати і ми повинні визначити ті структури, в яких визначене коло людей зможе ефективно працювати, тобто розділитися на сфери впливу (економіка, політика, соціальна сфера та решта немало важливих питань). Саме на зустрічі ми й мали б ми вирішили доцільність керівників Ради.

Другим каменем спіткання стала так звана п’ятірка, названа «совістю Ради». Метою створення цієї окремої категорії було тимчасове врегулювання початкових питань організації 

роботи Ради. На мою думку, конфліктність цієї ситуації полягала лише в тому, що на попередніх зборах, коли їх власне й виокремили у окремий список, було значно менше людей, аніж у середу. Відповідно, відразу й виникло непорозуміння, мовляв, а чому саме вони. Єдиним виходом з патової ситуації бачу повернення до цього питання, абстрагування від емоцій та амбіцій (з обох сторін) та детального обговорення. На жаль, це забере час якого в нас зовсім немає.

Третьою величезною проблемою стала пропозиція створення фінансового відділу Раду на чолі з депутатом міської ради Лідією Дзюбан. Я можу зрозуміти обурення громади, адже зазначена особа має депутатський мандат та працює фінансистом у міській ради. Питання більш ніж спірне, конфліктне, але ми маємо знайти якийсь компроміс, щоб не допустити розколу. Наразі постає нагальне питання – хто ж очолить цю структуру організації? Невизначеність конфлікту полягає в тому, що люди керуються поняттям «що тимчасове, те 

постійне», але цей стереотип ми повинні зламати. На даний момент жодної іншої кандидатури на цю роль просто немає, принаймні, окрім обурення, конкретних пропозицій не лунало.

Підбиваючи підсумки перших зборів Ради, можу сказати єдине - ми всі ще досі не навчилися об’єктивно оцінювати ситуацію, в якій опинилися, позаяк подібне об’єднання громади поки що не має ні аналогів в історії нашого міста, ні чітких форм визначення. Наша головна задача – негайна організація та початок впровадження свої ідей у життя. Цього ми зможемо досягти лише через злагодженість в роботі. А щоб вона існувала, необхідно щоб кожен житель міста, відкинувши амбіції, емоції з приводу останніх подій, долучився до творення принципово нових відносин у нашому маленькому суспільстві. Ви починаєте з чистого листа. І саме вам, як майбутнім членам цієї громадської організації, вирішувати напрям її розвитку та висувати очільників. Організованості ми зможемо досягти, лише хоча б приблизно маючи устаткований актив Ради. Тільки так.

Закликаю жителів міста та, насамперед, тих, хто влаштував демарш на перших зборах, до конструктивного діалогу.

Олександр Городинець,
Прес-секретар тимчасової робочої групи Народної ради

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар