Засідання золотоніської Народної ради відбулося. Делегати згоди так і не дійшли

1

Категорія: 

Перше засідання «Народної ради», ініційованої на віче у суботу, відбулось 26 лютого у Районному Будинку культури. На порядку денному зустрічі стояло єдине питання – легітимізація та окреслення фронту робіт на початковий період діяльності, задачі та принципи роботи.  Делегати мали обрати координаторів щойно створеної громадської організації для подальшого налагодження співпраці жителів міста.

Спікер зібрання, юрист тимчасової робочої групи з питань легалізації об’єднання Олена Фюдр, розпочала з промови про політичну ситуацію в Україні та вражень від останніх подій.

За її словами, основна ціль Ради – незалежна боротьба з владою.

«Ми не хочемо змінювати одні обличчя на інші, ми хочемо змінювати принципи роботи, - зауважила Олена, - Ми хочемо докорінних змін».

Серед задач діяльності організації були окреслені наступні: боротьба з корупцією на всіх рівнях, з хабарами, посильна допомога всім жителям міста та району у боротьбі за їхні права на всіх рівнях.

«Від сьогодні даючи хабар, ви не просто провокуєте чиновника на корупцію. Ви маєте пам’ятати, що кров Небесної сотні на ваших руках», - наголосила пані Фюдр.

Джерела фінансування – членські внески. Розмір щомісячного надходження від кожного члена – 10 гривень, але в жодному разі сума не обмежується.

Пожвавлення у залі та розкол думок викликала ініціатива, оголошена ведучою заходу, щодо закріплення постійних членів Ради – це п’ятеро осіб, названі «совістю ради». За її словами, це люди, котрі проявили найбільшу активність під час подій на Майдані, які мають довіру від громади і пройшли справжнє бойове по хрещення на Майдані, а без їхнього голосування жодне рішення Народної ради ухвалене не буде.  До цього списку увійшли Петро Головня, Руслан Яковенко, Олександр Лошков, Валерій Коцак, Володимир Шестак.  Таке формулювання викликало обурення частини залу.

«Жодних совістей та честей. У нас в усіх тут є совість та честь. Нас ображає, коли кажуть, що хтось найчесніший. Про володарів чеснот можна теж розповісти багато», - такі вигуки з залу перервали виступ.

Більш конкретну реакцію проявив зі сцени житель міста Сергій Тищенко, котрий запропонував таки колективно обрати «совість» Ради.

«Якщо обрали «совість», то їм просто треба встати і вийти звідси подалі, щоб не злити людей, - звернувся він до залу, - Багато не говоріть! Пропонуйте, що робити врешті-решт! Через місяць-два не буде зарплат, величезні комунальні тарифи. Я потім послухаю вас, совість!

Помічник народного депутата Тетяна Говоркова зауважила, що така формація є унікальною для міста, адже вперше відповідатиме значенню слова «самоврядування».

«Я не знаю, чому п’ятірка «совісті» Ради викликала у вас таку сильну реакцію. - зауважила вона, - Це прекрасні люди, це – хлопці, яким можна довіряти»

«Ми не вирішуємо долю країни та Межигір’я. Ми вирішуємо долю Золотоноші. Вони загинули за вас. Ви маєте вирішувати долю міста, а не займатись х…», - емоційно виступив Петро Головня, викликавши останнім словом ще більше обурення частини присутніх.

Опісля того, як один з делегатів Юрій Циба вивів всю п’ятірку на сцену та попросив у людей відкрито висловити у обличчя незгоду, із залу пролунало ще декілька ідей. Людей цікавило, чому не запросили жінок, котрі також стояли на Майдані, а дехто запропонував переформувати «совість» на виборну Раду старійшин, за аналогією з козацькими традиціями.

«По-перше, я під кулями не стояв, а займався іншими справами у столиці, тому героя з мене не робіть, - взяв слова керівник місцевого осередку партії «Свобода» Олександр Лошков, - По-друге, нам треба вже терміново діяти. Нам необхідно в короткі терміни створити загін Самооборони для охорони громадського порядку. Нагальне питання – сформувати структуру Ради, відділи і зрозуміти, що суть об’єднання – не влада, а громадська ініціатива»

«Все, що ми зараз з вами робимо – це вода, якою ми намагаємося заповнити порожню діжку, – долучився до слів Лошкова прес-секретар золотоніської «Свободи» Олександр Городинець, - Нам необхідно негайно визначити напрямки діяльності та організувати відповідні референтури. Ми хотіли жити в Європі? То давайте самі для себе створювати європейський стиль життя. Зараз я його не бачу: неповага один до одного, відсутність етики – це не європейський стиль життя. Нам потрібно спокійно та виважено обрати фахівців за напрямками діяльності Ради. Чи кожен з вас зможе очолити, приміром, економічну референтуру?»

Після того, як зі сцени пролунала пропозиція щодо створення економічного відділу Ради на чолі з місцевим депутатом, більша частина присутніх залишила місце зборів.

Також на заході лунали ідеї про створення міського стовпу ганьби, куди мали б потрапляти нечесні посадові особи, або такі, котрі проявляють неповагу до містян. Щоправда, принципи відбору кандидатів та контроль за виконанням так і не були узгоджені.

Наостанок конструктиву додав голова новоствореного золотоніського осередку «Правого сектору», котрий оголосив про формування сотні Самооборони для охорони правопорядку на вулицях міста та запросив долучатись туди міцних чоловіків. Найближчим часом будуть опубліковані контактні дані координатора цього утворення.

Сергій Марченко
 

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Коментарі

Яким шляхом вести боротьбу з корупцією? Перш за все це незалежний збір інформації по корупціонерів та нечистих на руку чиновників та інформування жителів міста. Як це зроботи ,- чисто технічне питання.Швидкий збір активістів для висловлювання недовіри тому чи іншому чиновнику. Відстоювання прав простих громадян.Всім цим потрібно займатись депутатам міської ради. Якщо є до них запитання,або недовіра, треба іх відкликати та проводити перевибори.

Дорогие жители Золотоноши! Стыдно за нашу " совесть" , которую пытаются представлять собой оппозиционеры Говоркова, Зеленская, Фюдр, Магайский. В стране нет таких партий где бы их не бывало, это перебежчики, которые ищут удобное для себя местечко . Местной власти во главе с мером надо помогать, а не бредовыми идеями ставить палки в колеса. Почему господа "контролеры местной власти" не интересуются , каким образом и за какие деньги вывозят муссор в городе, за какие деньги издается газета, когда больше недели казначейство не пропустили ни одного платежа. Все держится на порядочности местной власти и доверии . Золотоношским безработным оппозицыонерам позор. Вам нельзя доверять контролировать даже стало баранов, а не умную, интеллигентную местную власть. Пока Войцеховский руководит вы смешно и тупо выглядите на его фоне.

Ще про сестру Говоркової, панну Матяш забули.

Додати новий коментар