Рік дитячої творчості на Черкащині

1

Категорія: 

Завершився Рік дитячої творчості, проголошений Указом Президента України від 28.12.2012 № 756/2012.Для черкаських дітлахів цей рік запам’ятався великою кількістю позитивних емоцій, пов’язаних з участю в цікавих заходах (конкурсах, фестивалях, змаганнях, екскурсіях та ін.), веселому літньому відпочинку та оздоровленні, можливістю долучитися до відзначення знаменних дат: 200-річного ювілей Т. Г. Шевченка, 60-річчя утворення області, 70-х роковин визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Освітяни, працівники закладів культури, спорту Черкащини, враховуючи першочерговість та пріоритетність сприяння розвитку дитини, поставили перед собою завдання не тільки зберегти існуючу систему позашкільної освіти, але і створити умови для її розвитку, залучення все більшої кількості дітей до позашкільної творчості.

Так, станом на 20 січня 2014 року в області функціонують 139 позашкільних навчальних закладів комунальної власності систем освіти, культури та спорту, в яких позашкільну освіту здобувають 71 797 дітей, або 65,6 % від загальної кількості дітей шкільного віку.

Для підтримки та розвитку здібностей обдарованої молоді в усіх районах та містах створено центри роботи з обдарованими дітьми. Центрами ведеться облік здібних, обдарованих дітей та надається їм всіляка підтримка: від психологічного, наукового супроводу до стипендій і грошових винагород.

У кожному з 26 регіонів області діють районні, міські відділення Черкаського обласного територіального відділення МАН. Упродовж цього  року відкрито районні та міські відділення МАН у Черкаському, Христинівському, Кам’янському, Маньківському районах та у м. Золотоноші.

Під час оздоровчої кампанії школярів у районах і містах області  на базі таборів з денним перебуванням дітей, які функціонували при загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, діяло 76 літніх шкіл для 2 893 обдарованих дітей. Започатковано роботу двох обласних літніх шкіл – математичної та філологічної на базі таборів «Мальва» та «Еврика» Черкаського обласного Центру еколого-натуралістичної творчості, малої академії наук учнівської молоді. До роботи з дітьми були залучені провідні фахівці та науковці вищих навчальних закладів Черкащини.

В 2013 році на свято Першого дзвоника у рамках відзначення 200-річчя з Дня народження Великого Кобзаря всі учні перших класів отримали у подарунок знакову для кожного українця  книгу – Кобзар. Особливістю видання є те, що малюнки-ілюстрації до нього виконали юні митці Черкащини, натхнені на створення робіт поезією Т. Г. Шевченка.

Експозиція робіт образотворчого мистецтва учнів шкіл естетичного виховання, присвячена 199-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, протягом березня-квітня 2013 року представлено в обласному художньому музеї. 

Протягом травня-жовтня 2013 року проведено обласний конкурс творчих есе «Образ Шевченка на карті Черкащини», присвячений 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.

У листопаді 2013 року підбито підсумки  обласного конкурсу дитячої творчості «Творчість Т. Г. Шевченка – очима дітей». Журі розглянуло  206 робіт учнів загальноосвітніх, вихованців позашкільних навчальних закладів. За підсумками конкурсу підготовлено альбом робіт переможців та лауреатів конкурсу та його електронний варіант.

Протягом березня-листопада 2013 року відбулися обласні військово-патріотичні конкурси, присвячені 70-ій річниці визволення Черкащини від фашистських загарбників: «Подвигу жити у віках»,  обласний етап військово-патріотичної гри «Зірниця» та конкурс юних вокалістів, у яких взяли участь понад 50 дитячих колективів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів області.

До  60-річчя утворення Черкаської області протягом листопада-грудня проведено обласний конкурс дитячої творчості «Славетне минуле в малюнках дітей». На розгляд обласного журі у номінаціях «Графіка» та «Живопис» було представлено 130 робіт;  протягом вересня-грудня – обласний конкурс репортажного фото «Моя Черкащина», у якому  представлено 72 творчі роботи.

У березні 2013 року  відбулися відкриті змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) та з авіамодельного спорту (мікромоделі літаків) серед учнівської молоді.

У лютому – квітні 2013 року проведено районні, міські та зональні тури конкурсу традиційного обласного конкурсу дитячої художньої творчості «Грайлива веселка».

У приміщенні обласної філармонії 30 травня 2013 року відбувся гала-концерт переможців обласних конкурсів обдарованих учнів та колективів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Обдаровані діти – дітям».

Напередодні Міжнародного Дня захисту дітей у Черкаському ляльковому театрі підбито підсумки щорічного конкурсу «Світ дитячої фантазії».

Варта уваги також творча плеяда юних черкащан, яка налічує 106 Зразкових творчих колективів. Лише у  2013 році почесне звання здобуло 14 колективів, 4 колективи його підтвердили. Найбільше таких колективів у  м.Черкасах – 25, у м. Смілі – 12, Золотоніському районі – 9, Чорнобаївському районі –7 та Звенигородському районі – 5.

Обласною і місцевою владою постійно ведеться робота з якісного та кількісного поліпшення парку комп’ютерної техніки, створення сайтів, поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

Своєрідним підсумком Року дитячої творчості на Черкащині став обласний Форум позашкілля, що відбувся 20 грудня 2013 року.

Форум проведений в структурно новому позашкільному закладі – обласному Центрі роботи з обдарованими дітьми.

Активізувалася діяльність  обласної Ліги старшокласників. Саме за ініціативи учасників обласної учнівської організації у рамках  Форуму проведено благодійну акцію «З Миколаєм у серці». Кошти, зібрані під час благодійного концерту, діти передали  обласному Центру дитячої онкології та гематології.

Голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб відвідав Корсунь-Шевченківський районний центр дитячої та юнацької творчості, де ознайомився з роботою учнівського та педагогічного колективів, творчими доробками вихованців, а це майже 2000 дітей, та подарував закладу звукопідсилювальну апаратуру.

У День Святого Миколая голова облдержадміністрації завітав до вихованців Центру дитячої та юнацької творчості м.Черкас. Під час зустрічі з юними талантами Сергій Тулуб виконав свою обіцянку: вручив закладу сучасний комп’ютерний комплекс.

Довідково:

У 2012/2013 навчальному році вихованці позашкільних навчальних закладів області здобули 3 715 нагород в обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах та змаганнях різних напрямків, що на 881 нагороду більше, ніж у 2011/2012 навчальному році.

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар