Прожити вікове життя - це справжній подвиг

1

Категорія: 

Січень на Золотоніщини був щедрий не тільки на колядки та щедрівки, але й на ювілейні дати.
18 січня 2014 року столітній ювілей відсвяткувала жителька села Шабельники Швед Палагея Іванівна. 

Пелагея Іванівна прожила  важке життя. Народилася вона 18 січня 1914 року в селі Шабельники Золотоніського району в сім’ї незаможного селянина. Тут пройшли її дитячі та юнацькі роки. Нелегкі випробування випали на її долю. Все своє життя вона, не покладаючи рук, працювала на рідній землі в колгоспі імені Ілліча на різних роботах. Довелося пережити голодомор 1932-1933 років та страхіття Великої Вітчизняної війни. Жахливі воєнні роки довелося пережити в рідному селі. У повоєнний час відроджувала, піднімала його з руїн. Було важко, але Палагея Іванівна, будучи великим оптимістом, ніколи не плакалася на долю. В цьому один із секретів її довголіття.
Виростила і виховала двох дітей. Сьогодні жінка проживає не одна. Її доглядає дочка Ніна Григорівна, яка також пенсіонерка. Має трьох внуків, п’ятьох правнуків, трьох праправнуків. Саме вони зігрівають та звеселяють її душу.
Розчулена жінка щиро дякувала гостям за теплі слова та грошову допомогу, зичила і їм прожити не менше ста років.
Також 18 січня свій 102-й день народження відзначила Олена Яківна Гнатюк із села Подільське. З цієї нагоди до оселі довгожительки зі щирими вітаннями й побажаннями, квітами й подарунками завітали гості: заступник голови районної адміністрації Олександр Пузєєв та заступник голови районної ради Валентина Ярош.
Виконуючи почесну місію, заступник голови районної адміністрації вручив Олені Яківні вітальну адресу від Президента України Віктора Януковича.
Валентина Ярош висловила ювілярці щиру повагу та шану і побажала невичерпного здоров’я, щастя, добра, благополуччя, миру та злагоди. Іменинниці вручили квіти, грошову допомогу і подякували за її життєву силу, натхнення та прагнення до життя.
Нелегке життя їй довелося прожити. У дитинстві пережила громадянську війну та розруху, в юності – голодомор, молодість врізалася в пам’ять кривавою раною Великої Вітчизняної війни, тяжкою працею в колгоспі, відбудовою держави у повоєнні роки. Не склалося чогось і сімейне життя, залишилася одинокою.
Сьогодні ж її пізня життєва осінь зігріта справжнім родинним теплом, любов’ю та повагою близьких людей. Нині Олена Яківна живе разом зі своєю племінницею Ніною Іванівною, яка дбає, щоб старенька мала усе необхідне.

- У чому полягає секрет довголіття? – усміхається Олена Яківна, - потрібно працювати, любити і вірити в краще майбутнє, з добром і відкритим серцем до людей та до Бога все життя, от і весь секрет.

За матеріалами Золотоніської РДА

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар