День Соборності та Свободи України

1

Категорія: 

22 січня 1919 року в місті Києві на Софіївському майдані пройшли урочисті збори, на яких було проголошено Акт возз’єднання (Злуки) Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Велику Україну. У 2014 році виповнюється 95-а річниця цього історичного акта.День Соборності і Свободи України відзначається в нашій державі з 2011 року.

З нагоди цього свята 22 січня 2014 року відбулась урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку за участі керівників району, міста, органів виконавчої влади, представників громадських та релігійних організацій, ветеранів, представників громадськості, учнів та молоді.

 У навчально-виховних закладах Золотоніського району відбулись документальні фотовиставки та експозиції, лекції та інші просвітницькі заходи.

Також секретар Золотоніської міської ради Андрій Заєць провів нараду на тему «Реалізація у місті завдань Президента України щодо забезпечення національної єдності та громадянської злагоди» за участю начальників управлінь та відділів міськвиконкому.

Андрій Заєць зазначив що День Соборності та Свободи України — державне свято України, засноване 30 грудня 2011 року Указом Президента України Віктора Януковича № 1209/2011, яке відзначатиметься щорічно 22 січня. Цим рішенням Президент України не лише засвідчив важливу роль Акта злуки для створення єдиної (соборної) української держави, а й змістовно об’єднав невіддільні одне від одного в історичному, політичному та моральному сенсах поняття соборності і свободи.

За інформацією відділу регіональної та інформаційної політики апарату Золотоніської райдержадміністрації

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар