На Черкащині створено низку місцевих організацій Всеукраїнського об’єднання “Майдан”

1

Категорія: 

18 січня 2013 року в Звенигородці, Золотоноші, Смілі та Каневі було утворено низку місцевих громадських організацій ВО “Майдан”.

У Золотоноші за участі опозиційних партій, а також громадськості міста та району утворене міськрайонне відділення громадської організації Всеукраїнське об’єднання “Майдан”. На загальних зборах, що відбулись на центральному майдані міста, обрана Рада та Президія відділення Майдану.

У Звенигородці відбулися установчі збори та велелюдне віче, на яких краяни ухвалили рішення створити об’єднане Звенигородське і Ватутінське відділення ГО ВО “Майдан”. У Раду цього об’єднання увійшли представники опозиційних партій, різних громадських організацій, громадські активісти та науковці краю.

“Регіонали” спробували заглушити віче, включивши музику із намету навпроти, але ця жалюгідна спроба виявилася смішною і марною, оскільки мітингувальники мали хорошу звукопідсилювальну апаратуру. Біля місцевого Лєніна постійно крутилася групка комуністів, які, вочевидь, боялися за свого ката.

Такі ж збори та віче відбулися у Смілі. У створенні місцевого відділення ВО ГО “Майдан” активну участь взяли представники Смілянської міської та районної організацій ВО “Свобода”, представники инших опозиційних сил міста і району, а також громадських організацій міста. Керівником Смілянського відділення громадської організації ВО “Майдан” обрано голову Смілянської міської організації ВО “Свобода” Володимира Салова.

У Каневі з ініціативи місцевих свободівців на центральному майдані Тараса Шевченка відбулося пів тисячне Народне віче в підтримку центрального Майдану, на якому всі учасники одностайно підтримали створення Канівського відділення громадської організації Всеукраїнського об’єднання “Майдан”, а також проголосували за вимоги скасувати антинародні закони, ухвалені Верховною Радою 16 січня, перезавантаження всіх гілок влади, зміни державної системи з диктатури на демократію та незмінности курсу України на Европу. Також на зборах було ухвалено низку звернень, що стосуються місцевих проблем; зокрема з питань медицини, перевиборів міського голови, Канівської ГАЕС та звіроферми “Норка”.

Коментуючи створення відділень “Майдану” в області, очільник Черкаської обласної організації ВО “Свобода” Юрій Ботнар, під час виступу на вічі у Звенигородці, наголосив: “Нині ми разом із громадою творимо відділення Майдану на місцях для гуртування навколо спротиву режимові, задля спільного вирішення проблем, які стоять перед українським народом, задля того, щоб громада відчула свою силу і могла координовано діяти. Символічно, що одне з найперших місцевих відділень ВО “Майдан” твориться саме на Звенигородщині − землі, де народився Тарас Шевченко. Знаково, що до 200-річчя Кобзаря українська нація наслідує його заповіти і єднається заради спільної боротьби, вже сталить обух заради досягнення своєї правди, своєї сили і волі у своїй хаті”.

За матеріалами dzvin.org

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар