Cоціальний захист осіб без постійного місця проживання

1

Категорія: 

27 листопада 2013 року  відбулося засідання  оперативного штабу для вжиття термінових заходів,  спрямованих на запобігання загибелі бездомних громадян від переохолодження під час надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період.
Очолював засідання Леонід Шпильовий, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Золотоніському районі, заступник голови штабу, який наголосив, що головним аспектом роботи оперативного штабу є координація дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо проведення заходів, спрямованих на запобігання загибелі бездомних громадян від переохолодження та мінімізація можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період.

З цією метою необхідно забезпечити функціонування місць для ночівлі та обігріву, пунктів роздачі гарячої їжі та теплого одягу.
Начальник відділу з надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, член штабу Володимир Вакула вказав на активізацію проведення вуличної соціальної роботи, зокрема в нічний час, для першочергової перевірки усіх місць можливого перебування безпритульних.
Член оперативного штабу, заступник головного лікаря ЦРЛ, Юрій Мазур, зазначив, що в період суттєвого зниження температури та штормових попереджень в медичних закладах району діятимуть 45 пунктів обігріву (у 34 ФАПах та 11 лікарських амбулаторіях) в денний час. Гельмязівська дільнича лікарня облаштує 5 ліжко-місць для надання невідкладної медичної  допомоги та  тимчасового перебування бездомних осіб.
Секретар штабу, заступник директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Золотоніському районі Людмила Вернигора  внесла доповнення щодо обов’язкового відвідування  одиноких та самотньо проживаючих громадян похилого віку, інвалідів для виявлення потреб у предметах першої необхідності, ведення роз’яснювальної роботи серед населення, зокрема через засоби масової інформації, щодо місцезнаходження установ та закладів, де громадяни похилого віку, інваліди, бездомні та безпритульні можуть отримати необхідні послуги в разі потреби.
Членами штабу  детально розглядалися  питання, включені до основного плану заходів. З метою належного проведення роботи, проаналізовано відповідний період 2012-1013 років, враховано недоліки та зроблено відповідні висновки.
У ході зустрічі присутні прийняли рішення: в разі виникнення надзвичайних ситуацій та проблемних питань працюватимуть спільно та узгоджуватимуть дії щодо вирішення нагальних потреб одиноких громадян, інвалідів та  бездомних громадян.

За інформацією відділу регіональної та інформаційної політики
апарату Золотоніської райдержадміністрації

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар