Щорічний звіт мера Золотоноші перед громадою міста

1

Категорія: 

Вчора, в міському будинку культури пройшов щорічний звіт мера міста Золотоноша Віталія Войцехівського та його команди про виконання плану та завдань за весь 2013 рік. Пропонуємо ознайомитися з текстом звіту. Відеозапис з заходу буде за кілька днів.

Далі наведено скорочений текст звіту. Повний текст звіту можна завантажити та прочитати в кінці цього запису.

СОЦІАЛЬНО- ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК МІСТА

Програмою економічного та соціального розвитку на 2013 рік передбачено створення сприятливих умов для досягнення високого рівня ефективності та конкурентоспроможності економіки міста, її соціальності, створення умов щодо інвестиційної привабливості міста.
Сьогодні в місті працює 18 промислових підприємств. На одному із 18- ти підприємств - ТОВ "Золотоніська швейна фабрика" у кінці 2012 року зупинено випуск продукції в зв'язку із відсутністю замовлень.
ФІНАНСОВИЙ СТАН ПІДПРИЄМСТВ

За оперативними даними у 1-му півріччі 2013 року підприємства та організації міста від звичайної діяльності до оподаткування отримали прибуток в сумі 18,9 млн. грн., що на 4,8 млн. грн. менше, ніж за аналогічний період. 

МАЛИЙ ТА СЕРЕДНІЙ БІЗНЕС

Мале підприємництво виступає важливим чинником розвитку господарської самостійності і має вирішальний вплив на процеси оптимізації структури регіональної економіки, зменшення рівня безробіття та бідності.
Станом на 1 жовтня 2013 року у місті зареєстровано 1641 суб’єкт підприємницької діяльності, яких можна віднести до категорії представників малого та середнього бізнесу. З них 107 - юридичних та 1534 - фізичних осіб- підприємців.

 

ІНВЕСТИЦІЇ ТА ЖИТЛОВЕ БУДІВНИЦТВО

За січень-червень 2013 року підприємствами міста освоєно 32,4 млн. грн. капітальних інвестицій. У розрахунку на одного жителя міста припало 1118,2 грн. Найвагомішу частку з них (98,3% загального обсягу) становлять інвестиції у матеріальні активи (у капітальне будівництво та придбання машин і обладнання).
За 1-е півріччя 2013 року по місту введено в експлуатацію 5 житлових будинків садибного типу та 2 прибудови до житлових будинків загальною площею 890 кв. м, що вдвічі більше відповідного періоду минулого року. Усе житло зведено індивідуальними забудовниками.

БУДІВНИЦТВО

У центральній частині міста збудовано зону відпочинку та введено в дію міський фонтан за рахунок соціальної угоди з фірмою "ФЕС УКР". Ведеться будівництво торгово-розважальних центрів.
Для впорядкування розміщення індивідуальних гаражів та вирішення питань, пов'язаних із їх самовільним розміщенням на території міста затверджено перелік вільних від забудови земельних ділянок для розміщення тимчасових автомобільних гаражів.

ТРАНСПОРТ І ЗВ ЯЗОК

Транспортним перевезенням у місті займаються ПАТ "Золотоніське автотранспортне підприємство 17112" та підприємці-перевізники. Функціонують перевезення в режимі таксі (6 суб'єктів господарювання, якими утворено 8 операторів таксі). Перевізники працюють із застосуванням диспетчерських пунктів, мобільного та радіозв'язку. На сьогодні залучено понад 95 одиниць транспортних засобів, які належать як приватним перевізникам, так і автотранспортному підприємству.
Забезпечується поступальний розвиток засобів зв'язку. У 2013 році на ринку зв'язку з'явився ще один оператор, який надає послуги Інтернет (фірма "Маклаут').

ТОРГІВЛЯ

Торговельне обслуговування населення міста забезпечують 216 торговельних підприємств. З них 106 - продовольчі магазини, 80 - непродовольчі, 17 - аптечних закладів та їхні відділення, 4 - АЗС, 22 - підприємств ресторанного господарства та громадського харчування, а також 1 госпрозрахунковий та 1 комунальний ринки. Побутовим обслуговуванням населення займається 24 підприємства та приватних підприємців міста.

РИНОК ПРАЦІ ТА КОНТРОЛЬ ЗА УМОВАМИ ПРАЦІ

У всіх галузях економіки міста зайнято 6 591 громадянин міста. З початку року у місті створено 406 нових робочих місць (планове завдання 650 місць), до числа яких входять новос- творені, зареєстровані приватні підприємці та оформлені працівники за трудовими угодами. З початку року поданий час на обліку в державній службі зайнятості перебувало 1095 осіб безробітних, з яких працевлаштована 531 особа. Рівень безробіття становить 1,8% і є найнижчим по всій Черкаській області.

ЗАРОБІТНА ПЛАТА ТА ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ 

УІ-му півріччі поточного року середня зарплата по місту була на рівні 2 432 грн., що на 381 грн. більше, ніж у відповідному періоді минулого року (2051,0 грн.). На сьогоднішній день заборгованість з виплати заробітної плати є на одному економічно активному підприємстві - Державному підприємстві "Златодар" і складає майже 2 млн. грн. Стан погашення заборгованості по заробітній платі - на щоденному контролі у міськвиконкомі та правоохоронних органах.

БЮДЖЕТ

Основним фінансовим джерелом, за яким Золотоноша живе і розвивається, є міський бюджет. Порівняно з відповідним періодом минулого року до бюджету міста в цілому за власними надходженнями отримано доходів більше на 4,1 млн. грн., темп приросту склав 16,6% (за рейтинговими показниками серед міст обласного значення -1 місце). За 9 місяців 2013 року до міського бюджету надійшло доходів загального і спеціального фондів в обсязі 73.7 млн. грн.

ДОХОДИ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ

Найбільшу питому вагу у загальному обсязі власних доходів бюджету (80%) складає податок на доходи фізичних осіб. При нормативі відрахувань 75 відсотків до бюджету міста зазначеного податку зараховано 18,6 млн. грн., що складає 97,9% від планових показників (недоотримано 397,4 тис. грн.). У порівнянні з відповідним періодом минулого року податку з доходів фізичних осіб зараховано більше на 1,7 млн. грн. або на 10,4%.

ВИДАТКИ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ

Видатки на соціально-культурну сферу за 9,5 місяців проведені у сумі 72,5 млн. фн., що становить 95,6 відсотка видатків загального фонду бюджету.
Впродовж 9,5 місяців поточного року працівникам бюджетної сфери своєчасно і в повному обсязі виплачувалась заробітна плата. Бюджетні установи не мають заборгованості перед комунальними підприємствами за енергоносії та комунальні послуги. Забезпечено безкоштовне харчування дітей 1 -4 класів та дітей пільгових категорій. Видатки міського бюджету на це склали 426,5 тис. грн.

ДОХОДИ СПЕЦІАЛЬНОГО ФОНДУ

Завдання 9 місяців п. р. по спеціальному фонду (без трансфертів) виконане на 137% і до бюджету мобілізовано 5,8 млн. грн.
Доходи спеціального фонду міського бюджету (без власних надходжень бюджетних установ та трансфертів) виконано на 134,9%, перевиконання становить 1,1 млн. грн., а до річного плану виконання становить 105,5%.
Використані кошти власних надходжень дорожнього фонду у сумі 168,5 тис. грн. направлені на: облаштування лежачих поліцейських - 16,5 тис. грн., поточний ремонт вул. Лікарняна - 35,7 тис. грн., горизонтальна дорожня розмітка - 61,3 тис. грн., виготовлення проектно-кошторисних документів капремонту дорожнього покриття та їх експертиза - 55,0 тис. грн.

ВИКОРИСТАННЯ СУБВЕНЦІЙ, ОТРИМАНИХ З ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ

За 9 місяців до міського бюджету надійшло субвенцій з Державного бюджету у сумі 23,8 млн. грн., що на 1,4 млн. фн. більше відповідного періоду минулого року. Видатки звітного періоду склали 23,7 млн. грн.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Минулий опалювальний сезон всі об'єкти житлово-комунального господарства міста відпрацювали в штатному режимі. Аварійних ситуацій з важкими наслідками протягом періоду не відбулося. Житлові будинки (крім вул. Благовіщенської, 9) переведені на індивідуальне опалення, водопостачання, водовідведення, збирання і вивезення твердих побутових відходів здійснювалося безперебійно, прибирання снігу, посипання доріг і тротуарів проводилося регулярно із залученням механізмів промислових підприємств міста. Протягом квітня-жовтня поточного року основна увага надавалася підготовці об'єктів життєзабезпечення міста до роботи в осінньо-зимовий період 2013-214 років.

ПІДГОТОВКА ОБ'ЄКТІВ ВОДОПРОВІДНО- КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА

Проведено регламентні планово-попереджувальні ремонти на 8-ми свердловинах Домантівського водозабору та 3-х безпосередньо - у місті, виконано щорічне планове очищення та поточні ремонти водонапірних башт, фільтрів та резервуарів чистої води, зроблено ревізію насосного устаткування, запірної арматури.
Встановлено станції підкачування води у багатоповерхових житлових будинках по вул. Шевченка, 109, Шепе- лівська, 14Д. Проведено реконструкцію водогонів по вул. Шота Руставелі, у будинку по вул. Черкаська, 85. Для поліпшення подачі води на мікрорайон вул. Шепелівська, вул. Ринкова та вул. Суворова (водогін по вул. Черкаська) використано трубопроводи виведених з експлуатації мереж централізованого теплопостачання.

ЗБИРАННЯ, ВИВЕЗЕННЯ ТА ЗАХОРОНЕННЯ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

Починаючи з 2013 року, запроваджено роздільну систему збирання та видалення твердих побутових відходів, для чого закуплено та встановлено 50 контейнерів, придбано прес для пакетування відходів, придатних до використання у вигляді вторинної сировини.

ПІДГОТОВКА ОБ'ЄКТІВ БЛАГОУСТРОЮ

Для цієї мети виділено кошти міського бюджету в сумі 434,563 тис. грн., які повністю освоєні. Для обслуговування вулично-дорожнього покриття в осінньо-зимовий період передбачено 230,0 тис. грн. та на обслуговування і ремонт вуличного освітлення міста, оплату вартості спожитої електроенергії - 160 тис. грн.

РОЗВИТОК ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ

Впродовж 2013 року забезпечувалася реалізація єдиної державної політики в галузі освіти. Належна увага приділялася розвитку всіх освітянських закладів, забезпечувався рівний доступ до якісної освіти, продовжувався процес інформатизації освітнього процесу, відбувалися стандартизація навчання та фінанвування освітньої галузі. З метою впровадження Державних стандартів початкової та базової освіти проводилася відповідна робота по оновленню змісту загальної середньої освіти.
Збережена мережа загальноосвітніх закладів. Продовжує зростати дитячий контингент дошкільних закладів. Упродовж 2013 року у місті функціонувало 7 дошкільних закладів, 8 загальноосвітніх установ, 2 позашкільні заклади та міжшкільний навчально-виробничий комбінат.
Мережа загальноосвітніх установ налічує 8 закладів, у яких навчається 2810 учнів. Окрім цього, на індивідуальній формі навчання перебуває 41 учень, на екстернатній - 1 особа. Функціонує 14,5 безоплатних груп продовженого дня. Позашкільними закладами охоплено 1 545 дітей, що становить 63% від загальної кількості дітей.
У місті продовжує свою роботу міжшкільний навчально-виробничий комбінат. Професію водія, оператора комп'ютерного набору, продавця продовольчих та непродовольчих товарів здобуває 109 учнів 10-11 класів.
За літній період у повному обсязі виплачено відпускні та оздоровчі. Заробітна плата за 10 місяців поточного року профінансована повністю. Заборгованості по заробітній платі та енергоносіях станом на 01.10.2013 немає.

МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА

Основними напрямками роботи в реалізації молодіжної політики є підтримка соціалізації та становлення молоді, розвиток волонтерського руху, формування громадської відповідальності, патріотичний та правовий розвиток молоді, профілактика негативних явищ в молодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя.
Важливими складовими з реалізації молодіжної політики в місті є залучення до молодіжного центру (молодіжні лідери та волонтери), структурні підрозділи міськвиконкому (відділ освіти, відділ культури та туризму, Будинок дитячої та юнацької творчості), міська молодіжна громадська організація „Центр розвитку молоді", яка входить у мережу громадських організацій Черкаської та Полтавської областей "Молодь діє!". Стабільна співпраця налагоджена з Черкаським обласним молодіжним ресурсним центром та Кременчуцьким міським комітетом молодіжних організацій.

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

Протягом року у місті проведено 24 спортивно-масових та оздоровчих заходів. Постійно проходять чемпіонати та першості міста з футболу, міні-футболу, баскетболу, волейболу, пляжного волейболу, шахів, настільного тенісу, боротьби тощо. У навчальних закладах міста проводиться учнівська спартакіада, яка включає в себе 9 видів спорту. Переможці цих змагань беруть участь в обласній спартакіаді.
Міський ФК "Спартак" (керівник Міх- новський П.І.) бере участь у розіграші Кубка та чемпіонату Черкаської області з футболу серед команд вищої ліги (8 місце). Ветерани команди "Спартак" входять в 4-ку кращих команд Черкаської області.
Федерація баскетболу міста (керівник Абрамов Артур) проводить чемпіонати та першості міста з баскетболу, краща команда міста "Форсаж" бере участь в обласному чемпіонаті. Міська волейбольна команда "Златогор" - постійний переможець та призер обласних змагань.
У місті працює дитячо-юнацька спортивна школа, в якій навчається 264 дитини (відділення футболу, греко- римської боротьби). Спортивна школа бере участь у розіграші дитячої ліги з футболу у двох вікових категоріях, а вихованці відділення греко-римської боротьби - в обласних та всеукраїнських змаганнях.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Соціальна підтримка населення міста зосереджена на підтримці вразливих верств населення, модернізації системи соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, підвищення адресності при наданні соціальних виплат і пільг конкретній сім'ї. Станом на 01.10.2013 на обліку перебуває 3064 одержувачів різних видів державної соціальної допомоги та компенсаційних виплат, в т.ч. державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми - 2069, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям -120, забезпечено фінансування допомог у повному обсязі.
У відділенні соціальної реабілітації дітей-інвалідів розроблено систему медичних та психолого-педагогічних заходів, спрямованих на формування способів оволодіння дітьми необхідними знаннями, уміннями і навичками, розкриття творчого потенціалу, засвоєння правил шляхом здійснення систематичної навчально-виховної роботи.
Протягом року у відділенні 10 дітей на денному стаціонарі одержують безкоштовні обіди, 5 дітей навчаються за індивідуальною програмою загальноосвітньої школи на базі Центру соціальної допомоги, 10 дітей-інвалідів дошкільного віку перебувають на соціальному патронажі. За індивідуальними реабілітаційними програмами, з урахуванням рівня патології розвитку дітей, а також їхніх можливостей, з дітьми дошкільного віку проводяться заняття виховного, навчального, соціально-адаптивного, соціально-реабілітаційного напрямку на дому вчителем- реабілітологом. Вчитель-логопед проводить заняття з розвитку та корекції мовлення.

ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЬКОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

У міському банку даних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, перебуває 74 сім'ї, у яких виховується 153 дитини. Усі сім'ї проінспектовані, 566 особам надано 3217 індивідуальних послуг.
Протягом року під соціальним супроводом перебувало 3 особи з числа ді- тей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 28 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

З початку року на обліку центру перебуває 25 умовно-засуджених осіб, яким надаються необхідні психологічні, соціально-педагогічні, інформаційні та інші послуги. Крім цього, фахівцями центру постійно проводиться робота з організації та проведення просвітницько-профілактичних заходів для дітей, молоді та різних категорій сімей з метою профілактики негативних явищ та пропаганди здорового способу життя, а саме: проведено 68 групових заходів та надано 1395 групових послуг.

З повним текстом докладу мера Золотоноші Віталія Войцехівського та його команди  читайте в наступному документі.

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Додати новий коментар