Стартував мистецький фестиваль

1

Категорія: 

Усім добре відомо, що будь-який ювілей – це не тільки радісне свято, а ще й підведення підсумків певного періоду життя, аналіз досягнень та реалізованих планів. Отож готуючись гідно відзначити 90-річчя утворення Золотоніського району, райдержадміністрація та райрада підсумовують результати роботи району в різних напрямках, зокрема і в культурно-мистецькому. Відділ культури і туризму розробив графік проведення мистецького фестивалю творчих колективів району під девізом «І миліш немає у Черкаськім краї, ніж моя земля, що зветься Златокраєм», який проводиться у січні-лютому цього року. Стартував фестиваль у Гельмязові.
В актовій залі сільської ради зібралися мешканці, що не байдужі до культурного життя села, щоб дружними оплесками підтримати самодіяльних артистів. Звітний концерт розпочався виступом хорового колективу, який виконав пісню місцевих авторів (музика П.Лобунця, слова В.Кобзаренко) «Пісня про Черкаський край» (солісти О.Мулявська та Н.Малимон). Далі були представлені різні жанри аматорського мистецтва. Чистими дзвінкими голосами радували солісти М.Петренко (пісня «Сад молодий»), Н.Левченко (пісня «Рідна моя земле»), М.Новик (романс «Осіннє золото»). Дуети у складі Н.Камші та Г.Каневського (пісня «Білі черемхи»), вихованців дитячої музичної школи (пісня «А чому буває так?»), бандуристок Н.Плисак і Н.Камші (пісня «Пливе Дніпро») також викликали щирі оплески глядачів. Сподобалася присутнім і українська народна пісня «На вулиці музика грає», яку акапельно виконало жіноче тріо у складі Н.Камші, Н.Малимон та Ю.Федоряки. Злагодженістю звучання як голосів, так і музичних інструментів порадували ансамблі: працівників РБДЮТ (пісні «Паляниця» та «Перша любов»), зразковий дитячий колектив «Зорепад» (пісня «Соловейко») та ансамбль народних інструментів (варіації на тему російської народної пісні «Світить місяць»). Веселу та запальну «Ламбаду» виконала молодша танцювальна група хореографічного класу ДМШ. Почуття любові до малої батьківщини пропагував декламатор В.Соколенко, який прочитав вірш колишньої випускниці Гельмязівської ЗОШ Я.Малимон «Там Вітчизна моя». Хвилю веселого сміху викликали виступи гумористів Н.Радигіної та Р.Ілляшенка, юного таланту, котрий уже зараз є лауреатом Всеукраїнських конкурсів гумористів.
     Завершився концерт виступом улюбленців гельмязівської публіки - народного фольклорно-автентичного ансамблю «Калина», який виконав українські народні пісні «Із-за гір, з-за гір», «Ой, там, попід вулицею» та жартівливу пісню «Кроков’як» з елементами танцю, та троїстих музик, у виконанні котрих прозвучав віночок українських народних танцювальних мелодій.
   Виступи гельмязівських аматорів сцени оцінювало авторитетне і компетентне журі, у складі якого були І.В. Юхименко – начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації, Т.Весніна – директор Золотоніського РБК, Є.О. Гонза – художній керівник районного Будинку культури, А.О. Чеша – провідний методист РБК. У підсумковому виступі Ірина Василівна відмітила, зокрема, що стартову планку фестивалю поставлено високо, і висловила надію, що інші самодіяльні колективи району будуть триматися на не менш високому рівні.
    Отже, старт вдалий. Фінал фестивалю відбудеться в районному Будинку культури на початку березня.
 
За інформацією
відділу культури і туризму
Золотоніської райдержадміністрації

Приєднуйтесь до нас в Twitter, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх актуальних новин Золотоноші та району.

Читати далі про: 

Додати новий коментар